Рома се класира на полуфинал в Шампионска лига, след исторически реванш с Барселона! "Вълците" записаха класически успех с 3:0 над каталунците във втория четвъртфинален сблъсък и с общ резултат 4:4, но с гол на чужд терен, изхвърлиха Меси и компания от най-престижния клубен турнир в Европа.

Точни за домакините бяха Един Джеко, Даниеле Де Роси, който се разписа от дузпа, и Костас Манолас.

Италианският тим ще играе на тази фаза от надпреварата за първи път от сезон 1983/84!

Рома - Барселона (Развой на срещата по минути)

"Вълците" се класираха на полуфинал в Шампионска лига след общ резултат 4:4, но с гол на чужд терен

Мечтаното начало за "вълците" бе факт! Още в 6-ата минута, Един Джеко получи извеждащ пас от Де Роси и се отскубна от защитник на каталунците, след което стреля към вратата, промушвайки топката през Тер Щеген за 1:0.

Малко преди това, Сержи Роберто бе изпуснат от съперниковите бранители и се стрелна в наказателното поле, откъдето веднага отправи хубав удар, но кълбото попадна в ръцете на вратаря. Секунди след това, Меси също се измъкна от своите пазачи и шутира, но топката премина над напречната греда.

Снимка 350007

Източник: Twitter

В 26-ата минута, Коларов напредна в наказателното поле на Барса и точно преди да успее да отправи удар към вратата, Жерар Пике се хвърли пожертвувателно на шпагат и изчисти топката. След това обаче, бранителят допусна сериозна грешка, изпускайки Патрик Шик, който се възползва, но след изстрела му топката премина встрани.

Героят Манолас: Не ми пука, че оставам в историята, исках само да елиминираме Барса!

"Демонстрирахме невиждана сила!"

Натискът на Рома продължи до последния съдийски сигнал за първите 45 минути. Малко преди края, Флоренци центрира в наказателното поле, където намери добре позиционирания Джеко, а той отправи директен изстрел с глава, но неточно. Така "вълците" се оттеглиха на почивка с аванс от един гол пред Барселона в реванша.

Снимка 350019

Втората част започна по същия невероятен начин за възпитаниците на Ди Франческо. В 57-ата минута, Жерар Пике извърши глупаво нарушение срещу Един Джеко в наказателното поле и главният съдия бе категоричен в решението си, отсъждайки дузпа в полза на домакините. С изпълнението се нагърби опитният Де Роси, който не сгреши от бялата точка за 2:0, приближавайки своя тим до мечтаното чудо.

Снимка 350015

В 82-ата минута, Костас Манолас показа на италианските журналисти и на цял свят, че "мисията невъзможна" се оказа доста възможна! Юндер подаде към своя съотборник, който засече топката с глава от близка дистанция и тя влетя в мрежата за 3:0!

Снимка 350021

Драмата на "Олимпико" бе пълна в оставащите минути, но Рома успя да удържи посъбудителите се футболисти на Барселона и изхвърли тима на Ернесто Валверде от Шампионска лига!

Де Роси: Постигнахме немислимото!