Спортинг (Лисабон) по-скоро очаквано загуби домакинството си на Реал (Мадрид), в мач от Група "F" на Шампионската лига.

Двубоят на стадион "Жозе Алваладе" завърши с победа за гостите с минималното, но напълно достатъчно за тях 2:1.

Автор на първия гол в срещата стана Рафаел Варан, който се разписа още през откриващата част от двубоя.

Точка на спора сложи Бензема, вкарал попадението си 3 минути преди последния сигнал.

Почетният гол за домакините бе дело на Силва, разписал се от дузпа.

Снимка 263948

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Спортинг (Лисабон) - Реал (Мадрид)

Рамос и Бензема се завръщат, Серхио титуляр

Кристиано Роналдо можеше да стане първият футболист, вкарал 100 гола в европейските клубни турнири. Нападателят има 98 гола, като 95 от тях са в Шампионската лига.

Така в гостуването на родния си клуб Спортинг, Кристиано имаше възможност да пренапише историята, но това така и не се случи.

Така или иначе Кристиано свърши доста работа, като непрекъснато увличаше поне по двама бранители със себе си, освобождавайки зони за действие за своите съотборници.

Европейските клубни шампиони се нуждаеха само от равенство, за да си осигурят място на осминафиналите в турнира, така че крайният развой на срещата бе повече от удачен за тях.

Капитанът на тима Серхио Рамос, който пропусна гръмката победа с 3:0 над Атлетико (Мадрид), започна сред титулярите в мача днес.

Тимът на Зинедин Зидан има 11 точки след петте си изиграни мача в групата, с две по-малко от Борусия (Дортмунд). Немците вече се класираха за следващата фаза, а тази вечер разгромиха слабака Легия (Варшава) с 8:4.

Единственото попадение на "Жозе Алваладе" пък дойде в 29-ата минута на двубоя, когато Модрич изпълни свободен удар, защитниците на домакините се опитаха да организират изкуствена засада, но измежду тях се измъкна Рафаел Варан, който прати топката в мрежата, откривайки резултата.

Последваха силни изяви за състезателите на лисабонския гранд, но единственото, с което те бяха запомнени през първата част, бе опасен свободен удар, изпълнен от Перес.

Снимка 263950

Източник: RMFC

Второто полувреме започна с натиск на Спортинг, но малко по малко играта бе изравнена, а в последствие Реал (Мадрид) установи контрол над случващото се на терена.

Въпреки смените, извършени от Жорже Жезус, до нова промяна в резултата се стигна едва няколко минути преди последния сигнал, като домакините завършиха мача със само един точен удар в очертанията на вратата, пазена от Кейлор Навас.

Той бе регистриран при изпълнената от Силва дузпа в 80-ата минута на срещата.

Още седем по-късно обаче Бензема отново разочарова съперника, оформяйки оказалото се и крайно 1:2.

Преди това от игра бе изгонен Жоао Перейра, който получи директен червен картон за удар в тялото на Ковачич, при спряна игра.

Така Спортинг остава с едва 3 пункта срещу името си в класирането и в последния си мач от групите играе срещу надигналия глава напоследък състав на Легия (Варшава).