Реал (Мадрид) победи отново ПСЖ и се класира на 1/4 финалите в Шампионската лига, показвайки на богаташите от Париж кой кой е във футбола. На "Парк де Пренс" Кристиано Роналдо и компания триумфираха с 2:1, като в нито един момент не оставиха съмнение кой е отборът, който заслужава да продължи напред в надпреварата.

Така след успеха на "Бернабеу" в първия мач и общ резултат 5:2, "кралете" на Зинедин Зидан до голяма степен подпечатаха освобождаването на Унай Емери от ПСЖ, пред когото голямата цел бе именно трофеят в Шампионската лига. Е, няма да е и тази година...

ПСЖ - Реал (Мадрид) 1:2, "кралете" отново поведоха!

Ще успеят ли французите да заличат пасива от първия мач

Двубоят започна с привидно спокойни първи минути, в които двата състава не прибързваха с атакуващи действия. Домакините бяха без голямата си звезда Неймар, който лекува тежка контузия, докато на пейката за мадридчани останаха лидерите в средата на терена - Тони Кроос и Лука Модрич, които не са напълно възстановени от травми.

След 10-ата минута "кралете" успяха да овладеят инициативата и имаха шанс да открият резултата след малко повече от четвърт час игра.

Марко Асенсио центрира полувисока топка от десния фланг, която бе засечена от Серхио Рамос пред вратарското поле, но Алфонс Ареола, направил много силен мач, успя да избие.

Снимка 343880

Парижани пък опитваха да атакуват предимно през дясната зона и центъра, разчитайки на бързината на Ди Мария и Мбапе. Но въпреки скоростта им, домакините стигнаха едва до няколко мелета в наказателното през първото полувреме, поради което страдаше играта на Единсон Кавани.

На другата врата Карим Бензема направи страхотен пропуск, след като останал сам срещу Ареола, не успя да го преодолее.

Второто полувреме се оказа в пъти по-интересно и динамично от първото!

Кристиано Роналдо бе намерен от Марсело в 50-ата минута на точката на дузпата, но удар на португалеца с глава мина до вратата.

Снимка 343878

Нямаше обаче кой да спре Роналдо секунди по-късно!

Лукас Васкес центрира топката отляво до наказателното поле към далечната греда, за да може Кристиано с глава да се разпише за 1:0, вкарвайки 12-то си попадение за сезона в турнира.

След малко повече от час игра ситуацията за домакините стана още по-сложна. Халфът Марко Верати си изкара втори жълт картон за реплики към Феликс Брих и остави парижани с в намален състав до края на срещата.

Марко Асенсио можеше окончателно да убие интригата малко след червения картон, но негов удар пред вратарското поле срещна страничната греда.

Снимка 343884

ПСЖ вкара от нищото!

В 71-ата минута Тиаго Силва бе намерен на далечната греда, бразилецът свали топката към резервата Пасторе, който стреля към вратата, последва рикошет в Кавани и 1:1!

Изравнителното попадение обаче не спомогна кой знае колко на играчите на Унай Емери.

Те трябваше да видят как Каземиро, макар и с помощта на рикошет, отново поразява вратата им след малко повече от 80 минути игра - 2:1!

До края на мача мадридчани можеха да стигнат и до още попадения, но удар на Васкес на метри от вратата срещна гредата, а изстрел на Иско бе спасен по превъзходен начин от Ареола.