90+4′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Сантяго Бернабеу", гр. Мадрид (Испания) Зрители:
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Реал (Мадрид) - Ливърпул 1:0 в мач-реванш от Шампионската лига

Чудото не стана! Реал (Мадрид) удари Ливърпул за втори път и довърши започнатото от първия мач

Карим Бензема отбеляза единственото попадение в мача

90+2′

Съдията беше привикан и отиде да прегледа ситуация за дузпа в полето на Ливърпул след игра с ръка, но прецени, че такава няма.

87′

Гардът на Ливърпул окончателно падна и мърсисайдци вече с нетърпение чакат последния съдийски сигнал.

78′

ГОООЛ! КАРИМ БЕНЗЕМА!! 1:0! Нападателят на домакините получи хубав пас от дълбочина и комбинира с Винисиус, който обаче не успя да отправи удар. Все пак топката остана в бразилеца и той успя паднал на тревата да подаде към Бензема, който на празна врата нямаше как да сгреши и окончателно сложи точка на спора.

Снимка 610446

75′

Немският арбитър показа първия жълт картон в мача четвърт час преди края. Изненадващо не го получи футболист на терена, а мениджърът на Ливърпул, който изрази бурно недоволството си от отсъждане на съдията.

70′
Снимка 610431

69′

БЕНЗЕМА! Френският нападател имаше отлична възможност да открие резултата, след като Винисиус се подигра с червената отбрана и му достави пас по конец в наказателното поле. Шутът на Карим обаче премина високо над вратата.

64′

Колкото повече напредва времето, толкова повече шансовете на Ливърпул за чудо се изпаряват.

61′
Снимка 610437

53′

Затишието в първите минути на втората част беше нарушено от две вихрени атаки и в двете посоки. Първо пред домакините се откри страхотна възможност, след като Валверде беше изведе от Бензема сам срещу Алисон. Бразилският страж на Ливърпул паприра удара на уругваеца, но атаката продължи. Валверде догони топката на аутлинията и подаде към Бензема, но и неговият шут попадна в обсега на вратаря. Последва бърза атака на гостите, но Мохамед Салах провали усилията на своите с изключително неточно подаване.

46′
Снимка 610439

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

43′

Динамичен футбол до момента на "Сантяго Бернабеу", но липсват головете. Най-вече заради перфектните намеси на двамата вратари.

35′

Гакпо шутира опасно към вратата на Реал (Мадрид), но вездесъщият Тибо Куртоа отново беше заключил вратата си.

30′
Снимка 610438

20′

Греда за Реал (Мадрид)! Ливърпул оцеля в средата първата част! Едуардо Камавинга стреля от около 25 метра и разтресе напречната греда! Алисон успя с върха на пръстите си да отклони достатъчно топката, за да не може тя да влети в мрежата му.

14′

Невероятно спасяване на Алисон! Реал (Мадрид) достигна до първата си отлична възможност в 14-та минута на двубоя. След корнер Винисиус стреля към вратата от близка дистанция, но вратарят на Ливърпул успя да спаси.

12′
Снимка 610430

7′

В 7-ата минута Ливърпул достигна до първата си сериозна възможност. Рюдигер се подхлъзна и позволи на Салах да му открадне топката, египтянинът бързо подаде на Дарвин Нунес, който нанесе удар с десния крак, но Куртоа внимаваше и опази вратата си от ранно попадение.

3′

Карим Бензема излезе очи в очи с вратаря на Ливърпул и не успя да го преодолее. Голмайсторът на домакините все пак се намираше в положение на засада и дори да беше отбелязал, попадението нямаше да бъде зачетено.

1′

27 Родриго 46 Рис Уилямс

Реал (Мадрид) домакинства на Ливърпул в мач-реванш от осминафиналите на Шампионската лига. Отборът на Карло Анчелоти има солиден аванс, след като изигра фантастичен мач на "Анфийлд", където спечели с 5:2, въпреки че срещата започна с два ранни гола за мърсисайдци. "Белите" от известно време са кошмар за английския гранд. Те са спечелили шест от последните седем мача между двата отбора, а два от тях бяха на финала на най-престижния клубен турнир.

Манчестър Сити победи РБ Лайпциг с 7:0 в мач от Шампионска лига

Безмилостен Сити унижи РБ Лайпциг и се класира за 1/4-финалите, Халанд избухна с пет гола

Вижте подробности

Кралският клуб е продължавал напред в 26 от 27 случая, в които е спечелил първия мач като гост. Единственото изключение е отпадането от Аякс през 2019 г. "Белите" не са допускали повече от един гол в домакински мач от април миналата година, когато загубиха с 2:3 от Челси, но въпреки това елиминираха лондончани.

След загубата от Реал Ливърпул направи нулево равенство с Кристъл Палас, а след това победи Уулвърхемптън и разби Манчестър Юнайтед със 7:0. Големият успех над "червените дяволи" обаче бе последван от загуба от Борнемут, който бе на последно място във Висшата лига преди тази среща. Този провал отдалечи мърсисайдци от топ 4 и значително усложни шансовете им за класиране в Шампионската лига през следващия сезон.

Бензема ще бъде готов на 100% за мача с Ливърпул

Няма нужда да правим никакви изчисления, коментира Анчелоти

Карим Бензема пропусна срещата с Еспаньол, но поднови тренировки с отбора и се очаква да бъде на линия за двубоя. Дейвид Алаба, който се контузи в първия мач, също вече тренира, но ще пропусне срещата. Добрата новина за Анчелоти е възстановяването на Ферлан Менди, който може да бъде предпочетен за лявата част на защитата, ако е в оптимална кондиция.

Ливърпул е без контузените Луис Диас и Тиаго Алкантара. Ситуацията със състава се усложни, след като вчерашната тренировка пропуснаха капитанът Джордан Хендерсън и Стефан Байчетич. И двамата ще пропуснат двубоя в Мадрид.

Главен съдия на срещата е Феликс Цвайер от Германия.

Порто - Интер 0:0 в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига