Отборът на Интер се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига за първи път от 2011 година, след като устоя на натиска на Порто на "Драгао" в реванша от 1/8-финалите. Италианците имаха сериозен късмет в продълженията, когато домакините удариха две греди.

Двубоят завърши 0:0 и така успехът с 1:0 в първия мач в Милано се оказа безценен. Така късният гол на критикуваният нападател Ромелу Лукаку на "Сан Сиро" свърши достатъчно работа за хората на треньора Симоне Индзаги, чието бъдеще също е неясно.

Двубоят на "Драгао" не предложи някакво изключително зрелище. Домакините се опитаха да променят съдбата си след първия мач, но Интер умело контролираше мача и сякаш им спаси честта, тъй като имаше немалко възможности да спечели.

Двубоят започна с по-активна игра на гостите, но в 3-тата минута дойде първото добре положение в мача в полза на Порто, когато  Урибе отправи бомбен далечен шут, който Андре Онана успя да избие в корнер. 20 минути след началото на мача Стивън Еустакио също тества с далечен изстрел стража на Интер, но камерунецът отново улови.

В следващата минута Интер отговори с опасна контраатака, при която Един Джеко се озова на удобна позиция и стреля, но стражът Диого Коща изби, като това беше първият сериозен шанс за гостите.

В самия край на добавеното време на първото полувреме Лаутаро Мартинес получи топката в половината на Порто, нахлу в наказателното поле, но нямаше подкрепа. Аржентинецът все пак стреля, но Коща спаси.

След паузата Порто отново опита натиск. Удар от дистанция на Матеус Урибе се оказа неточен. В 55-ата минута Галено не успя да засече опасно центриране пред вратата на Онана. Седем минути по-късно Интер отвърна с изстрел на Николо Барела, който бе блокиран. В 70-ата минута Ромелу Лукаку се появи в игра на мястото на Един Джеко. Последваха минути, в които няколко играчи на Интер получиха схващания, като се наложи да получат медицинска помощ, което уби темпото на игра.

В самия край Порто упражни сериозен, но отчаян и хаотичен натиск, който не доведе до нищо и така Интер се класира напред в турнира на богатите.

Порто - Интер 0:0, събитията минута по минута

Португалският гранд приема "нерадзурите" след поражение с 0:1 в Италия