Реал (Мадрид) приема Байерн (Мюнхен) в полуфинален мач-реванш на Шампионската лига. Двубоят на стадион "Сантяго Бернабеу" започва в 21:45 часа.

Реал отново приема баварците в реванш на директни елиминации, какъвто беше случаят и през миналия сезон. Тогава резултатът от първия мач също беше 2:1 в полза на "белия балет", който загуби на свой терен със същия резултат в редовното време и трябваше да мине пред продължения, за да спечели с 4:2.

Байерн (Мюнхен) загуби от Реал (Мадрид) с 1:2

Реал с обрат срещу Байерн на "Алианц Арена", предимство за "галактикос" преди реванша

Победен гол на Асенсио, Роналдо не се разписа

За разлика от миналия сезон, Байерн беше по-добрият отбор в Мюнхен и създаде куп положения, които бяха пропуснати. Испанският колос беше по-ефективен и постигна отличен турнирен резултат, като разликата в първия мач всъщност се оказа тази между левите бекове - Марсело успя да изравни резултата, а грубата грешка на Рафиня позволи на европейския шампион да осъществи пълен обрат след почивката.

До момента най-успешните клубове в Германия и Испания са изиграли цели 25 мача помежду си (рекорд) в КЕШ/Шампионска лига, а показателите са 12:11 победи за Реал, при голова разлика 39:37.

Това е седмият сблъсък на полуфинал между двата колоса, като баварците са продължавали напред четири пъти. Реал обаче спечели последните си шест мача срещу този съперник, вкарвайки цели 15 попадения, при само пет допуснати. Грандовете са играли 11 пъти един срещу друг на елиминации, като иберийците имат предимство от шест класирания напред.

Тяхната звезда Кристиано Роналдо е отбелязал седем попадения в последните си четири мача срещу най-успешния германски клуб и общо девет в седем срещи. Той развали статистиката си в Мюнхен, когато не отправи нито един точен удар, но пък сега е жаден за прясна слава.

Кристиано Роналдо ще бута пореден рекорд

Роналдо ще бута пореден рекорд

Португалецът ще преследва своята победа номер 100 в Шампионската лига

Реал се намира в серия от седем поредни победи срещу германски съперници, а на елиминации има 17 успеха и осем отпадания срещу представители на Бундеслигата. Байерн пък има 10 успеха от 20 опита на елиминации срещу испанци. Показателите на треньора на баварците Юп Хайнкес срещу бившия му отбор са пет победи, четири равенства и осем поражения.

Мадридчани имат цели 25 победи на свой терен срещу германци в 33 мача, докато мюнхенци са постигнали седем успеха и пет ремита от 27 гостувания на испанска земя. Победата в Севиля на четвъртфиналите сложи край на серия от пет поредни загуби на Байерн в Испания.

Байерн (Мюнхен) победи Севиля с 2:1 като гост в първи четвъртфинален мач в Шампионската лига

Байерн (Мюнхен) направи решителна крачка към полуфиналите в Шампионската лига

"Баварците" победиха Севиля с 2:1 като гост

Сериозните кадрови проблеми в лагера на гостите са свързани с липсата на острота отдясно, защото Ариен Робен е контузен. В центъра на защитата пък по спешност ще бъде пуснат младият Никлас Зюле, защото Жером Боатенг също получи травма миналата седмица и дори е под въпрос за световното. Отсъствието на Артуро Видал в средата на терена дава сериозно предимство на домакините, които ще бъдат само без Карвахал и Иско, а Начо е под въпрос.

Ариен Робен отпада от сметките за реванша с Реал (Мадрид)