90+5′
Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 78863
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Реал (Мадрид) е финалист в Шампионската лига след елиминирането на Байерн (Мюнхен)

Реал оцеля след нова драма на "Бернабеу", "кралете" елиминираха Байерн и отново са на финал в Шампионската лига

Зрелищно реми 2:2 в Мадрид, което се оказа напълно достатъчно за настоящия първенец на Европа

90+1′

ХУМЕЛС!! В даденото от съдията продъжение, Байерн притисна своя съперник дълбоко в неговата половина. Матс Хумелс можеше да се превърне в герой за баварците, но негов удар с глава след корнер, премина на сантиметри от страничната греда.

88′

Официално предупреждение за Рафаел Варан.

87′

Последна смяна в лагера на Реал (Мадрид). В игра се появява бранителят Начо вместо Асенсио.

86′
Решаващи мигове на "Бернабеу"!

83′

Байерн усилва височината в своята атака, след като в игра се появява снажният Хави Мартинес. Теренът напуска Хамес.

75′

Байерн хвърля всичките си налични сили в атака, след като Сандро Вагнер влиза в игра вместо Толисо.

74′

ТОЛИСО!! Така жадуваният гол за Байерн се виждаше съвсем ясно в 74-ата минута, когато след лошо изчистена топка след центриране, отбраната на Реал я "подари" на Корентен Толисо. Френският национал отправи много тежък изстрел от воле, който премина през купа от играчи, но незнайно как бе отразен по фамозен начин от Кейлор Навас.

Снимка 353936

Източник: EPA/БГНЕС

72′

Каземиро ще се опита да заздрави халфовата линия на Реал, пускайки го вместо Ковачич.

71′

В 71-ата минута Зинедин Зидан предприе двойна смяна. Първата от тях беше пускането на Гарет Бейл, който замени реализиралия две попадения Карим Бензема.

Снимка 353923

65′

Официално предупреждение и за Лукас Васкес!

62′

ГООООЛ ЗА БАЙЕРН (МЮНХЕН)!!! 2:2!! ХАМЕС! И въпреки липсата на достатъчно оптимистични изгледи, изведнъж Байерн се оказа на гол от финала в Киев след попадение на Хамес Родригес. Колумбийският национал бе оставен в позиция за стрелба. Първият му опит попадна в тялото на съперников играч, но при добавката плеймейкърът беше безпощаден и прати изстрела си под плонжа на Навас.

61′

Първи жълт картон в мача, получава го Лука Модрич.

54′

РОНАЛДО!! Байерн съвсем можеше да свали гарда в 54-ата минута, ако не бе големият пропуск на Кристиано Роналдо. Лидерът на Реал (Мадрид) получи задължаващо подаване от Марсело, но от няколко метра прати удара си високо в аут.

Снимка 353927

50′

Байерн моментално опита да отреагира на ситуацията  с мощен шут от средна дистанция на Давид Алаба, който бе отразен майсторски от Кейлор Навас.

Снимка 353925

46′

ГООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)!!!2:1!!!! БЕНЗЕМА!! Подновяването на играта донесе безмерна радост за домакините, които сътвориха пълен обрат. И отново, голът в мрежата на Байерн, падна след груба грешка в отбраната на мюнхенци. Цялата беля започна след един спорен пас на Корентен Толисо към своя вратар Улрайх. Резервата на Мануел Нойер видимо се изплаши от идващата топка и в рамките на няколко секунди не знаеше как да реагира. В крайна сметка, от толкова мислене, бившият страж на Щутгарт пусна коженото кълбо зад гърба си. А там вече чакаше Карим Бензема, който на празна врата с лекота вкара за 2:1.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 353931

45+2′

ПОЧИВКА!

45+1′

СПОРНО! Финалът на полувремето бе белязан от много спорно съдийско решение. Турчинът Джунейт Чакър си навлече гнева на германския отбор, след като в 46-ата не отрази игра с ръка на Марсело, който по този начин спря опасно центриране на Йошуа Кимих. Въпреки случилото се, главният рефер не прие броженията на Байерн и отсъди единствено корнер.

44′

Корентен Толисо опита да сюрпризира стража на Реал с техничен удар от далечна дистанция, който не бе достатъчно точен и излезе в аут.

38′

ШАНС ЗА РЕАЛ!!! Интересните положения продължаваха да се редуват пред двете врати. В 38-ата минута ред беше на "кралете", които застрашиха сериозно вратаря на гостите чрез Кристиано Роналдо. Кавалерът на "Златната топка" направи нещо тъй характерно за своята особа и след серия от финтове отправи шут в близкия ъгъл, спасен от Улрайх. При получения корнер, шанс да се разпише имаше и Серхио Рамос, но той насочи своя изстрел към външната част на мрежата.

Снимка 353929

33′

НАИСТИНА ЛИ!? За това, че Фортуна обича Реал (Мадрид) се разбра и в 33-ата минута, когато само футболният късмет спаси "кралете" от втори гол в тяхната врата. След повече от половин час игра, шанс за попадение най-сетне се откри пред Роберт Левандовски, стрелял силно в тялото на Навас. Отбитата топка бе свалена с глава от Мюлер за връхлитащия Хамес, който незнайно как обаче от метър я прати високо над горната греда.

Снимка 353922

31′

МЮЛЕР!!! Франк Рибери напомни за най-добрите си дни, след като в 31-ата минута влезе на скорост в наказателното поле на Реал и бързо комбинира с Томас Мюлер. Капитанът на Байерн се завъртя елегантно и през купа от играчи отправи изстрел, който за негова жалост отправи много слаб изстрел.

27′

Макар и затруднени от високата преса на противника, играчите на Реал организираха светкавична контраатака в 28-ата минута. Серия от подавания между Кроос и Васкес, завърши с извеждащ пас за Марсело, който обаче не успя да комбинира с някой измежду Бензема и Роналдо. При последвалия корнер пък сигурно се намеси Свен Улрайх, спасил Байерн от много неприятна ситуация за немския колос.

Снимка 353921

19′

Постепенно, шокът от бързо върнатото попадение бе забравен и гостите от Байерн отново заиграха далеч по-концентрирано в атака. Франк Рибери можеше да запише голова асистенция на името си, ако в 19-ата минута негово подаване не се бе разминало с редица баварци, пропуснали отличната възможност да шутират към вражеската врата.

Снимка 353915

11′
Феновете на Реал (Мадрид) опитаха да надъхат своите любимци с прекрасна хореография преди началото на мача.

10′

ГООООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)!!! БЕНЗЕМА!! 1:1! Екшънът на "Бернабеу" обаче тепърва започваше. В 11-ата минута настоящият клубен шампион на Европа успокои своите привърженици с изравнителен гол. Негов автор стана преследваният от множество критики Карим Бензема. Френският нападател се измъкна от Давид Алаба и по акуратен начин превърна в попадение едно перфектно центриране на Марсело.

6′

РОНАЛДО!! Макар и стартирали зле, домакините от Реал бързо можеха да се върнат в мача. Първата интересна атака на "кралете" вещаеше попадение, но изненадващо дори и за самия себе си, Кристиано Роналдо не намери очертанията на вратата след изстрел от много близка дистанция.

4′
Снимка 353918

3′

ГОООООЛ ЗА БАЙЕРН!!! КИМИХ!!! 0:1!! Първоначалният устрем на германския колос даде необходимия ефект и Байерн отбеляза попадение още в 3-ата минута. Томас Мюлер получи топката на крилото, след което центрира около дузпата. Серхио Рамос понечи да играе с коженото кълбо, което миг по-късно се отклони неволно и в крака на опиталия се да го укроти Корентен Толисо. Всичко това се превърна в неволна асистенция за Йошуа Кимих, който отблизо не остави никакъв шанс на Навас.

2′

Байерн (Мюнхен) не загуби никакво време и веднага след първия съдийски сигнал се понесе в атака. В рамките на 120 секунди, Кейлор Навас трябваше да се намесва на два пъти. Първо изби топка след опасно центриране на Рибери, а малко по-късно бе на висота и при прострелен пас към Левандовски.

1′

До момента най-успешните клубове в Германия и Испания са изиграли цели 25 мача помежду си (рекорд) в КЕШ/Шампионска лига, а показателите са 12:11 победи за Реал, при голова разлика 39:37.

1′

Главен съдия на срещата е Джунейт Чакър от Турция, с помощници Бахатин Дуран и Тарик Онгун. Зад двете врати ще бъдат Хюсеин Гючек и Баръш Шимшек, а четвърти рефер е Мустафа Ейосой.

1′

анкета

ТОПСПОРТ Ви пита: Как ще завърши реваншът между Реал (Мадрид) и Байерн (Мюнхен)?

Виж резултати

Победа за Реал и трети пореден финал за селекцията на Зинедин Зидан. 31.3%

Равенство, което ще бъде напълно достатъчно на "кралете" за отстраняването на съперника им. 18.1%

Триумф за Байерн. Баварския колос ще демонстрира своята класа и ще потопи "Бернабеу" в скръб. 44.6%

Нямам мнение, искам просто да се получи страхотен мач. 6.0%

1′