Вече стана традиция - Реал (Мадрид) отново е на финал в Шампионската лига. При това за трети пореден път. Селекцията на Зинедин Зидан си издейства тази привилегия след нов изключителен сблъсък срещу Байерн (Мюнхен). Драмата на "Бернабеу" завърши при равенство 2:2, като с общ резултат 4:3, "лос меренгес" се добират до заветния мач на Олимпийския стадион в Киев на 26 май.

Подобно и на битката с Ювентус от предходната фаза, Реал отново поднесе пъстър букет от разностранни емоции на своите фенове.

"Кралете" започнаха лошо, след като допуснаха гол още в 120-ата секунда, дело на Кимих. Последва пълен обрат, който бе белязан от две попадения на Карим Бензема.

Реал (Мадрид) - Байерн (Мюнхен) 2:2 (Развой на срещата по минути)

"Кралете" отново на финал в Шампионската лига

И за да бъде драмата пълна, Реал беше на косъм от най-лошата участ, след като Байерн изравни чрез Хамес Родригес в 63-ата минута. До края баварският колос хвърли всичките си сили в атака, но срещу себе си имаше един страхотен Кейлор Навас, който с героичните си намеси осигури финалното място на мадридчани.

Снимка 353925

Байерн (Мюнхен) не загуби никакво време и веднага след първия съдийски сигнал се понесе в атака. В рамките на 120 секунди, Кейлор Навас трябваше да се намесва на два пъти. Първо изби топка след опасно центриране на Рибери, а малко по-късно бе на висота и при прострелен пас към Левандовски.

Зидан: Изстрадахме този триумф

Зизу: Изстрадахме този триумф

"Целта е изпълнена!"

Първоначалният устрем на германския колос даде необходимия ефект и Байерн отбеляза попадение още в 3-ата минута. Томас Мюлер получи топката на крилото, след което центрира около дузпата. Серхио Рамос понечи да играе с коженото кълбо, което миг по-късно се отклони неволно и в крака на опиталия се да го укроти Корентен Толисо. Всичко това се превърна в неволна асистенция за Йошуа Кимих, който отблизо не остави никакъв шанс на Навас.

Снимка 353918

Макар и стартирали зле, домакините от Реал бързо можеха да се върнат в мача. Първата интересна атака на "кралете" вещаеше попадение, но изненадващо дори и за самия себе си, Кристиано Роналдо не намери очертанията на вратата след изстрел от много близка дистанция.

Екшънът на "Бернабеу" обаче тепърва започваше. В 11-ата минута настоящият клубен шампион на Европа, успокои своите привърженици с изравнителен гол. Негов автор стана преследваният от множество критики Карим Бензема. Френският нападател се измъкна от Давид Алаба и по акуратен начин превърна в попадение едно перфектно центриране на Марсело.

Снимка 353921

Постепенно, шокът от бързо върнатото попадение бе забравен и гостите от Байерн отново заиграха далеч по-концентрирано в атака. Франк Рибери можеше да запише голова асистенция на името си, ако в 19-ата минута негово подаване не се бе разминало с редица баварци, пропуснали отличната възможност да шутират към вражеската врата.

Макар и затруднени от високата преса на противника, играчите на Реал организираха светкавична контраатака в 28-ата минута. Серия от подавания между Кроос и Васкес, завърши с извеждащ пас за Марсело, който обаче не успя да комбинира с някой измежду Бензема и Роналдо. При последвалия корнер пък сигурно се намеси Свен Улрайх, спасил Байерн от много неприятна ситуация.

Алаба: Огромно разочарование за нас

"Загубихме като отбор, борихме се до последната минута"

За това, че Фортуна обича Реал (Мадрид) се разбра и в 33-ата минута, когато само футболният късмет спаси "кралете" от втори гол в тяхната врата. След повече от половин час игра, шанс за попадение най-сетне се откри пред Роберт Левандовски, стрелял силно в тялото на Навас. Отбитата топка бе свалена с глава от Мюлер за връхлитащия Хамес, който незнайно как обаче от метър я прати високо над горната греда.

Снимка 353932

Интересните положения продължаваха да се редуват пред двете врати. В 38-ата минута ред беше на "кралете", които застрашиха сериозно вратаря на гостите чрез Кристиано Роналдо. Кавалерът на "Златната топка" направи нещо тъй характерно за своята особа и след серия от финтове отправи шут в близкия ъгъл, спасен от Улрайх. При получения корнер, шанс да се разпише имаше и Серхио Рамос, но той насочи своя изстрел към външната част на мрежата.

Финалът на полувремето бе белязан от много спорно съдийско решение. Турчинът Джунейт Чакър си навлече гнева на германския отбор, след като в 46-ата не отрази игра с ръка на Марсело, който по този начин спря опасно центриране на Йошуа Кимих. Въпреки случилото се, главният рефер не прие броженията на Байерн и отсъди единствено корнер.

Снимка 353941

Подновяването на играта донесе безмерна радост за домакините, които сътвориха пълен обрат. И отново, както в първия мач на "Алианц Арена", голът в мрежата на Байерн падна след груба грешка в отбраната на мюнхенци. Цялата беля започна след един спорен пас на Корентен Толисо към своя вратар Улрайх. Резервата на Мануел Нойер видимо се изплаши от идващата топка и в рамките на няколко секунди не знаеше как да реагира. В крайна сметка, от толкова мислене, бившият страж на Щутгарт пусна коженото кълбо зад гърба си. А там вече чакаше Карим Бензема, който на празна врата с лекота вкара за 2:1.

Снимка 353938

Източник: EPA/БГНЕС

Байерн моментално опита да отреагира на ситуацията с мощен шут от средна дистанция на Давид Алаба, който бе отразен майсторски от Кейлор Навас.

Хората на Юп Хайнкес съвсем можеха да свалят гарда в 54-ата минута, ако не бе големият пропуск на Кристиано Роналдо. Лидерът на Реал (Мадрид) получи задължаващо подаване от Марсело, но от няколко метра прати удара си високо в аут.

Матс Хумелс: Нашите "подаръци" помогнаха на Реал да се класира на финал

"Ако някога искаме да спечелим трофея, трябва да бъдем безгрешни в решителните моменти".

И въпреки липсата на достатъчно оптимистични изгледи, изведнъж Байерн се оказа на гол от финала в Киев след попадение на Хамес Родригес. Колумбийският национал бе оставен в позиция за стрелба. Първият му опит попадна в тялото на съперников играч, но при добавката плеймейкърът беше безпощаден и прати изстрела си между краката на Навас.

Снимка 353942

Така жадуваният нов гол за Байерн се виждаше съвсем ясно в 74-ата минута, когато след лошо изчистена топка след центриране, отбраната на Реал я "подари" на Корентен Толисо. Френският национал отправи много тежък изстрел от воле, който премина през купа от играчи, но незнайно как бе отразен по фамозен начин от Кейлор Навас.

В следващите минути първенецът в Бундеслигата продължи да тормози "лос меренгес", като малко след това Навас трябваше да парира и изстрел на Мюлер.

В даденото от съдията продъжение, Байерн притисна своя съперник дълбоко в неговата половина. Матс Хумелс можеше да се превърне в герой за баварците, но негов удар с глава след корнер, премина на сантиметри от страничната греда. Миг по-късно пък "пантерата" Кейлор Навас спря може би голово подаване към Роберт Левандовски.

Снимка 353939

И така последният съдийски сигнал бе даден - радоста беше за Реал (Мадрид), който за трета поредна година достигна до финал в най-престижния европейски клубен турнир.

Серхио Рамос: Заслужено сме на финал!

Капитан Рамос: Заслужено сме на финал!

"Бяхме по-добри от Байерн и в двата мача"

Финалът в тазгодишното издание на Шампионската лига е насрочен за 26 май. Домакин на събитието е Олимпийският стадион в Киев, а началният час на сблъсъка е 21:45.