Турнир: Шампионска лига Стадион: "Сантяго Бернабеу", гр. Мадрид Зрители:
90′

КРАЙ НА МАЧА! РЕАЛ Е НА 1/4 ФИНАЛИТЕ!

Реал (Мадрид) победи Аталанта с 3:1 в Шампионска лига

Аталанта опита, но не успя - Реал (Мадрид) е на 1/4 финалите на Шампионска лига!

Бензема влезе в историята

85′

ГОЛ ЗА РЕАЛ! Асенсио вкара попадение след отличен пробив на Лукас Васкес и с удар в близкия ъгъл 25-годишният играч направи резултата 3:1!

82′

ГОЛ ЗА АТАЛАНТА! Муриел стреля много добре от фаул, топката прехвърли стената и Куртоа остана безсилен и допусна топката да влезе в мрежата.

82′

Валверде бе заменен от Асенсио.

76′

Спасяване на Куртоа. Сапата напредна и стреля, но стражът с крак изби почти сигурния гол.

73′

Начо Фернандес получи жълт картон

69′

Винисиус бе заменен от Родриго.

68′

Греда за Реал! Васкес центрира много добре към Бензема, който се извиси и стреля с глава, но в гредата!

66′

Сапата получи много добра подаване, обърна се и стреля, но Куртоа отрази удара.

64′

Серхио Рамос бе заменен от Едер Милитао.

59′

СЕРХИО РАМОС Е ТОЧЕН! Реал води с 2:0!

Снимка 523165

57′

ДУЗПА ЗА РЕАЛ! Винисиус бе фаулиран на границите на наказателното поле, но падна доста по-навътре. ВАР потвърждава решението на рефера.

57′

Робин Госенс бе заменен поради контузия от Йосип Иличич.

52′

Реал пропуска! Винисиус бе на косъм да вкара попадение, след като засече хубаво подаване, напредна мълниеносно, освободи си пространство и стреля от близко разстояние, но неточно.

49′

Де Роон от Аталанта центрира, но топката излезе в аут.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

46′

Дуван Сапата влeзе на мястото на Марио Пашалич в началото на втората част.

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

43′

Малиновский пое извеждащ пас в празно пространство и шутира мощно от дистанция, но ударът му премина до лявата греда.

40′

Владеене на топката: Реал Мадрид: 61%, Аталанта: 39%.

34′

ГОЛ ЗА РЕАЛ! Груба грешка на вратаря на гостите, Модрич пресече топката, изнесена лошо от стража, напредна и подаде към Бензема, който на опразнената врата не сбърка за 1:0!

27′

Реал беше близо до попадение! Контраатака и комбинация между Бензема и Винисисус, бразилецът стреля от около точката на дузпата, но ударът му бе блокиран в последния момент.

20′

Добра възможност за домакините! Карим Бензема се включи добре в наказателното поле и овладя пас, шутира към вратата, но ударът му беше блокиран от защитник.

17′

Отбита топка попадна в Джимсити, но ударът му от границата на наказателното поле прелетя високо над напречната греда.

13′

Луис Муриел подава в наказателното поле, но топката е пресечена от Рамос, който слага край на опасността.

10′

Италианският отбор показва, че ще се бори със звездния си опонент и е дошъл за нещо значимо в Мадрид. В първите 10 минути владеенето на топката е почти по равно.

3′

Възможност за гостите! Робин Госенс засече центриране и стреля не много силно и вратарят спаси.

1′

91 Сапата

Реал (Мадрид) приема Аталанта във втората им среща от 1/8-финала в Шампионската лига на "Алфредо ди Стефано". Испанците имат крехка преднина след първата среща - 1:0. Мачът започва в 22:00 часа.

Реваншът се очаква да бъде коренно различен от този на Ботуша, когато италианците си изкараха ранен червен картон. Това накара Джан Пиеро Гасперини да смени рано-рано нападателите си за защитници и да се брани до 90-та минута. Сега срещата предвещава повече голове и неочакван завършек.

Зинедин Зидан: Да, Роналдо може да се върне в Реал

"Нека уважаваме Ювентус"

Все пак Реал е фаворит. Испанците не могат да си позволят ранно отпадане предвид издънките в местната Ла Лига и амбициите им в турнира.

В същото време Аталанта практикува атрактивен и атакуващ футбол. Бергамаските няма какво да губят в този мач. Очакванията към тях не са големи и това ще им позволи да играят без напрежение и да покажат най-доброто, на което са способни.