Реал (Мадрид) се класира на ¼ финалите на Шампионска лига. "Белия балет" победи Аталанта с 3:1 и след успех с 1:0 в първия мач, продължава напред.

Попаденията станаха дело на Карим Бензема, Серхио Рамос, който се разписа от дузпа, Муриел от фаул и Асенсио, който сложи точка на спора.

С днешното си попадение, Карим Бензема влезе в историята на Шампионската лига, ставайки петия най-добър реализатор в турнира с общо 70 гола. С едно попадение повече има легендата на "белия балет" - Раул.

Мадридският колос срещна проблеми в първата част, когато италианците показаха, че са дошли за нещо значимо в Мадрид.

Куртоа на няколко пъти се намесва, а всичко приключи след първото попадение, станало дело на Карим Бензема. Нападателят се разписа в 34-ата минута след груба грешка на вратаря на гостите, Модрич пресече топката, изнесена лошо от стража, напредна и подаде към Бензема, който на опразнената врата не сбърка за 1:0.

Реал (Мадрид) - Аталанта, домакините крачат към 1/4 финалите

Мачът започва в 22:00 часа

Малко преди това домакините можеха да открият след контраатака и комбинация между Бензема и Винисисус, като бразилецът стреля от около точката на дузпата, но ударът му бе блокиран в последния момент.

През второто полувреме, Реал взе инициативата. В началните минути, Винисиус бе на косъм да вкара попадение, след като засече хубаво подаване, напредна мълниеносно, освободи си пространство и стреля от близко разстояние, но неточно.

Снимка 523163

В 57-ата минута именно младия играч на Реал бе фаулиран на границите на наказателното поле, но падна доста по-навътре и след намесата на ВАР решението на рефера бе потвърдено. Зад бялата точка застана Серхио Рамос, който не сгреши за 2:0.

Снимка 523165

В 68-ата минута Васкес центрира много добре към Бензема, който се извиси и стреля с глава, но в гредата.

Осем минути преди края на редовното време, Муриел стреля много добре от фаул, топката прехвърли стената и Куртоа остана безсилен и допусна топката да влезе в мрежата.

В следващата атака, Асенсио вкара попадение след отличен пробив на Лукас Васкес и с удар в близкия ъгъл 25-годишният играч направи резултата 3:1.

Реал Мадрид - Аталанта 3:1

1:0 Карим Бензема 34'

2:0 Серхио Рамос 60'-д

2:1 Луис Муриел 83'

3:1 Марко Асенсио 85'

Реал Мадрид: Куртоа, Варан, Рамос (64 - Милитао), Начо, Менди, Вакес, Валверде (82 - Асенсио), Кроос, Модрич, Винисиус (69 - Родриго), Бензема

Аталанта: Спортиело, Толой (61 - Паломино), Ромеро, Джимсити, Меле, Де Роон, Песина (84 - Калдара), Госенс (57 - Иличич), Пашалич (46 - Сапата), Малиновский, Муриел (84 - Миранчук)