РБ (Лайпциг) победи с 4:3 като гост Истанбул Башакшехир в истински трилър в мач от груповата фаза на Шампионската лига. "Биковете" стигнаха до успеха с продължението на мача, след като преди това на два пъти повеждаха с два гола.

Така Лайпциг събра 9 точки, докато турският шампион е твърдо на последно място.

"Биковете" поведоха с 26-ата минута. Марсел Забитцер проби през центъра и нанесе удар от границата на наказателното поле. Топката рикошира в Юсуф Поулсен и стана неспасяема за плонижиралия Мерт.

В 43-ата минута гостите вкараха втори гол. Емил Форсберг проби отляво и намери Норди Мукиеле. Защитникът стреля в долния десен ъгъл за 0:2.

В продължението на първата част Истанбул Башакшехир върна един гол. Домакините изпълниха заучено корнер, Един Вишча намери Ирфан Кахведжъ на границата на наказателното поле, който с мощен удар вкара за 1:2.

В 66-ата минута "биковете" отново върнаха аванса си от два гола. Анхелиньо намери Дани Олмо, който проби отляво и с премерен удар бе точен за 1:3.

В 72-ата минута Ба намери Ирфан Кахведжъ, който овладя топката, освободи се и с фантастичен удар направи Гулаши безпомощен за втори път.

В 85-ата минута турският шампион изравни. Ибрахима Конате извърши нарушение срещу Ба пред наказателното поле. Ирфан Кахведжъ застана зад топката и с нов брилянтен удар вкара за 3:3.

В добавеното време на мача "биковете" топката срещна гредата, след като Мерт боксира топката в главата на Сьорлот. Все пак норвежецът донесе успеха на "биковете" в третата минута на добавеното време. Тогава нападателят получи пред наказателното поле и със силен удар не остави шансове на Мерт за крайното 3:4.