Бешикташ записа златна страница в своята история! "Черните орли" за първи път от създаването си успяха да се класират за елиминационната фаза на Шампионската лига. Това стана факт след равенството 1:1 с Порто, с което мачовете без поражение на отбора в турнира станаха 5.

Този резултат значи, че турският гранд не само продължава напред в най-престижния клубен турнир, а и печели група "G". Играчите на Шенол Гюнеш събраха 11 точки след 5-ия кръг и са недостижими на върха. Порто остава втори със 7, а по-късно тази вечер Монако приема РБ (Лайпциг).

Фелипе даде пренина на "драконите" в 28-ата минута, а 12 по-късно Талиска оползотвори чудесен пробив на Дженк Тосун и на празна врата изравни.

Снимка 324847

Източник: Twitter

Срещата на "Водафон Парк" бе изключително емоционална, като над 40 000 фенове на домакините оказаха уникална подкрепа на своите любимци.

В първите минути на мача домакините дадоха инициативата на Порто, като действаха прибрано в своята половина. Въпреки това играчите на Серджо Консейсао не успяха да затруднят по никакъв начин Фабри.

Снимка 324849

Подкрепяни от фанатичните си привърженици Бешикташ постепенно изтегли играта в полето на португалците, като активен в тази минути бе Рикардо Куарешма. В 19-ата минута Райън Бабел опита тежък удар от далечна дистанция, но Жозе Са успя да избие. Дженк Тосун бе близо до това да стигне пръв до топката, но в последния момент кълбото бе избито в корнер.

Бешикташ - Порто 1:1

Бешикташ - Порто 1:1, Талиска взриви "Водафон Парк" с изравнителен гол

"Черните орли" се нуждаят от точка, за да се класират за елиминациите в Шампионската лига

Така се стигна до 29-ата минута, когато противно на логиката Порто поведе. "Драконите" изпълниха комбинираха отлично при изпълнение на фаул, топката стигна до Фелипе, който бе около точката за изпълнение на дузпа и с прецизен удар бранителят даде преднина на своя отбор.

Снимка 324851

Отговорът на домакините бе мигновен. В 33-ата минута стражът на гостите отново показа класа, като успя да спаси със сетни сили шут на Куарешма. Седем минути по-късно обаче резултатът бе изравнен. Дженк Тосун елиминира Фелипе, след което се справи с още двама защитници на Порто и пусна успореден пас за Талиска. Бразилецът на празна врата вкара за 1:1.

Снимка 324852

Втората част започна с натиск на "черните орли". В 58-ата минута Райън Бабел бе близо до гол. Холандецът навърза няколко защитници на Порто и намери коридор за стрелба, като с прецизен удар от тресна напречната греда. Малко преди това и Пепе стреля с глава, но право с ръцете на Жозе Са.

В 61-ата минута стражът на Порто направи ново добро спасяване, като отрази мощен удар на Рикардо Куарешма. В ответната атака "драконите" можеше отново да излязат напред в резултата, след като Медел допусна грешка и подаде на Рикардо в наказателното поле. Играчът на Порто опита техничен удар с външен фалц, който излезе в аут.

Снимка 324850

В следващите минута играта бе предимно в центъра на терена, като и двата отбора станаха по-предпазливи. В 71-ата минута Ектор Ерера опита далечен, но крайно неточен удар.

Пет минути преди края удар с глава на Маркано мина покрай гредата. Това бе и последната по-интересна ситуация пред една от двете врати. Така срещата между Бешикташ и Порто завърши 1:1, а турският гранд за първи път в своята история ще играе в елиминационата фаза на Шампионската лига.