Пари Сен Жермен постигна победа с 2:1 над Ювентус в първото голямо дерби от новия сезон на Шампионската лига.

На "Парк де Пренс" първото полувреме бе белязано от гения на Килиан Мбапе.

В 6-ата минута след прекрасна асистенция на Неймар, французинът се разписа. До попадението се стигна след като бразилецът копна топката над защитата на Юве и Мбапе от воле я прати в ъгъла на Перин. Това е пети пореден мач в Шампионската лига с гол за Мбапе.

Френската звезда има вече 34 гола в турнира, колкото легендата Герд Мюлер. Доминиращата игра на парижани беше възнаградена в 22-рата минута, когато след хубаво движение Мбапе вкара втория гол.

Ситуацията обаче се промени след полувремето и тимът на Макс Алегри намали до 2:1 в 56-ата минута, чрез новия Уестън Маккени.

"Бианконерите" разиграха късо корнер и след центрирането на Костич, резервата Уестън Макени с глава засече топката. Остана и усещането за грешка на вратаря Джанлуиджи Донарума. Това бе трети гол на Макени в Шампионската лига и той е едва третия американец с подобно постижение след Кристиян Пулишич и Демаркъс Бийзли.

С новия сезон в Шампионската лига стартира и полуавтоматичната технология за засади