Порто победи Рома с 3:1 след продължение и се класира за четвърфинал в Шампионската лига. Домакините имаха превъзходство, но трябваше да получат дузпа след ВАР в 115-ата минута. Телеш беше безпощаден и донесе победата. Едвин Джеко малко преди това можеше да реши нещата в полза на римляните, но направи два фрапантни пропуска.

"Драконите" започнаха амбициозно и искаха бързо да решат мача. Те обстрелваха вратата на сигурния Олсен, като гостите рядко поглеждаха напред.

Порто - Рома 3:1,  Телеш вкара дузпа в продължението

Порто - Рома 3:1, Телеш вкара дузпа в продължението

Португалците са лек фаворит за класиране на 1/4-финал в Шампионската лига

Голът падна, когато натискът отслабна, Марега подаде на Тикиньо пред вратата и вторият нямаше как да сгреши. Това стана в 27-ата минута и двубоят изглеждаше под контрол за португалците.

Глупаво нарушение на Милитао в 36-ата минута върна Рома в мача. Даниеле де Роси хладнокръвно изравни от отсъдената дузпа. Това даде нови сили на гостите, които добиха самочувствие и изравниха играта.

Снимка 410651

"Драконите" започнаха вихрено второто полувреме и бързо вкараха скъпоценния втори гол. Марега засече на задната греда топката в 52-ата минута и общия резултат стана равен 3:3.

Тенденцията в играта беше на страната на Порто, но нямаше достатъчно чисти положения в тяхна полза. През второто полувреме "вълците" почти се бяха отказали да атакуват и очевидно играеха за продължение.

И така, въпреки битката за всяка педя терен, се стигна до допълнителни 30 минути.

Снимка 410654

Първото продължение премина в относително ниско темпо и без голови положения. Във второто римляните се събудиха и застрашиха сериозно вратата на съперника.

Едвин Джеко можеше на два пъти да реши нещата. В първия случай той се освободи в чиста позиция, но не уцели вратата. Във втория босненецът копна топката покрай Касияс, след като беше изведен сам. Ударът беше много слаб и Пепе притича и изчисти пред голлинията.

Победителят беше определен с ВАР. Лоренци дръпна за фланеката Андраде след диагонално центриране. Играчът на Порто не можеше да стигне до топката, но Джунейт Чакър след дълго разглеждане посочи бялата точка. Алекс Телеш беше безпощаден в 116-ата минута и взриви трибуните на "Ещадио до Драгао".

Снимка 410661

В останалото време играчите на Рома достигнаха до няколко корнера. Имаше още един ВАР, при който Чакър прецени, че няма дузпа за Рома.

Така Порто отново отстрани Рома и ще участва в жребия за четвърфиналите, който е през следващата седмица.