Няма дузпа за Рома, въпреки, че имаше леко докосване на крака на Шик.

Джунейт Чакър чака разглеждане на ВАР за дузпа за Рома.

Пероти подаде прострелно, но защитата изби в корнер.

Голмайсторът получи картон, защото си съблече фланелката.

116′

ГОООЛ! Алекс Телеш стреля в десния ъгъл високо. Олсен се хвърли наляво.

115′

Джунейт Чакър отива да гледа ВАР за дузпа за Порто. Имаше дърпане на фланелката на Андраде. от Лоренци.
Дузпата е дадена. Картон за Лоренци.

113′

Перейра стреля диагонално. Топката профуча покрай вратата. Футболист на Порто за малко да я засече.

112′

Пепе извади топката пред голлинията. Кристане изведе Джеко сам. Босненецът копна топката под Касияс.

111′

Пропуск. Джеко се освободи в наказателното поле и от чиста позиция стреля малко над гредата.

109′

Остро центриране по земя на Марега. Флоренци изчисти.

108′

Джеко стреля с глава след втори пореден корнер. Топката е в аут.

105′

Започнаха последните 15 минути от битката Порто - Рома.

105+1′

Без голове в продължението.

103′

Макси Перейра сменя Милитао.

102′

Касияс излезе и изпревари Джеко. При ответната атака домакините имат претенции за дузпа. Чакър е птротив.

101′

Олсен хвана топката след няколко центрирания и избивания.

100′

Остро центриране от фаул за Порто. Защитата изчисти в корнер.

98′

Играта загуби динамиката си. Домакините са малко по-активни.

96′

Лоренцо Пелегрини се контузи и отстъпи мястото си на Патрик Шик.

94′

Марега засече топката след остро подаванее. Топката профуча покрй гредата.

93′

Отавио дава мястот си на Ернани. Това е третата смяна за Порто.

90′

Започна продължението.

90+3′

Ще се играят продължения.

90′

86′

Олсен беше фаулиран след опасен дълъг тъч на домакините.

85′

Продължението вече е много близо.

83′

Олсен се разтегна и спаси хубав удар на Отавио.

82′

Грешка на Пепе, но Пероти не можа да се възползва и стреля в аут.

81′

Картон за Пелегрини след груб фаул.

77′

Тикиньо е сменен от Фернандо.

76′

Брайън Кристанте смени Иван Маркано.

74′

Удар с глава на Тикиньо в аут. Домакините отново опитват да натиснат.

71′

Джеко стреля с глава. Босненецът беше блокиран и не намери вратата.

68′

Хесус Корона отстъпва мястото си на Ясин Брахими.

64′

Голяма битка за всяка педя терен. Много често играта е прекъсване след фаул.

62′

Олсен хвана с лекота удар на Данило от дистанция.

60′

59% на 41% владение на топката за домакините. Ударите са 10 на 2.

58′

Джеко легна на земята, след като си удари главата с тази на Пепе. Португалецът получи жълт картон. Джеко също беше декориран в жълто.

58′

Картон за Джеко.

55′

Флоренци смени Карсдорп.

54′

Карсдорп получи жълт картон за груб фаул.

52′

ГООООЛ! Марега влезе с топката във вратата след центриране отляво на Корона. Малиецът излезе зад защитата и нямаше как да сгреши.

Снимка 410654

51′

Удар на Марега след контра. Олсен се разтегна и изби в корнер.

49′

Пропуск. Тикиньо стреля с глава в земята след центриране на Милитао. Топката мина над вратата на Олсен.

47′

Първите атаки са за гостите. Те владеят дълго топката отляво.

45′

Лоренцо Пелегрини смени Даниеле де Роси.

45′

Рома има крехка преднина с един гол преди последното полувреме в двубоя.

45+3′

Глупавa дузпа върна Рома в мача.

Снимка 410648

45+1′

Картон за Данило за апостроф на Чакър. Де Роси лежи на терена.

45′

Две минути добавено време.

44′

Спасяване на Олсен след шут на Ерера, Ди Франческо прибра играчите си в последните минути преди почивката.

41′

Мачът вече е напълно равностоен.

37′

ГООООЛ! Даниеле де Роси се засили, спря се за миг и хвърли Касияс наляво. Де Роси стреля по земя в другия ъгул.

36′

Дузпа за Рома. Милитао спъна Пероти в ъгъла на наказателното поле.

35′

Пасовете са 131 на 61 за домакините. Римляните се опитват да натиснат.

34′

Дзаниоло за малко да остане сам срещу Касияс. Милитао успя да изпревари италианеца и беше фаулиран.

29′

Удар на Джеко. Топката беше блокирана в корнер.

26′

ГОООЛ! Тикиньо Соареш вкара сам срещу Олсен отблизо. Марега подаде по земя след слизане отляво. ВАР потвърди, че няма засада.
Преди това Марега отне топката от Манолас и подаде на Корона.

Снимка 410649

25′

Октавио беше ударен с лакят в лицето от Коларов. Чакър спря играта, но не даде фаул преди това.

25′

63% на 37% владение на топката. Ударите са 7 на 1 за Порто.

20′

Силен удар на Корона извън наказателното поле. Топката профуча над гредата на вратата на Олсен.

19′

Серия от корнери за гостите, които атакуват повече в последните минути.

18′

Ерера фаулира Коларов и получи жълт картон.

15′

Дзаниоло фаулира Суарес.

13′

Домакините са по-активни и контролират събитията в мача.

10′

Два удара на Корона. Вторият отиде в страничната мрежа на вратата на Олсен.

6′

Олсен изпусна топката след центриране, но веднага я овладя.

3′

Силен удар на Корона малко над гредата на Олсен.

1′

Джунейт Чакър даде първия съдийски сигнал.

Фернандо Сантош Стефан Ел Шарави

Порто може да постигне съдбата на Реал (Мадрид), ако отпадне днес от Шампионската лига. Отборът загуби домакинството си срещу Бенфика с 1:2 и загуби лидерството в Примейра лига. Римляните също имаха неприятен уикенд, след като загубиха убедително с 0:3 дербито срещу Лацио.

Консейсао: Рома допуска доста голове, това е нашият шанс

"Ще чакаме търпеливо своя момент"

"Драконите" знаят, че се нуждаят от перфектна изява, за да обърнат елиминаторията. Отборът е доказал, че може да се справя с подобни ситуации. В последните 5 мача възпитаниците на Сержио Консейсао имат 2 загуби, като едната е точно срещу днешния съперник. Треньорът е наясно с корекциите, които трябва да внесе, а и подкрепата на публиката е гарантирана.

Рома притежава фантастични нападатели в лицето на Джеко, Ел Шарави и Дзаниоло и може сериозно да усложни задачата на португалците. В първия двубой точно те наклониха везните в полза на домакините. Италианците обичат да играят на контра и се чувстват комфортно, когато са в отбрана.

Букмейкърите дават леко предимство на Порто, но гол за Рома ще постави италианците в ролята на фаворити. През миналата година те елиминираха Барселона и бяха много близо до финал.