Отборът на Порто успя да си върне на РБ Лайпциг за първия мач от груповата фаза на Шампионска лига, когато "драконите" паднаха с 2:3 от този опонент.

Тази вечер италианците записаха категорична победа с 3:1, с което вече имат 6 точки, нареждащи ги на 2-ото място в групата, след лидера Бешикташ.

Бешикташ и Монако завършиха наравно 1:1

Бешикташ остава непобеден в Европа, Монако измъкна точка от "черните орли" (ВИДЕО)

"Черните орли" продължават да са лидери в своята група

Порто получа ранен удар в срещата, след като Марега получи травма и бе принудително заменен от Андре. Въпреки това Ектор Ерера откри резултата още в 13-ата минута, а това бе и единственото попадение до почивката.

След подновяването на играта, Тимо Вернер върна равенството с прехвърлящ удар, след който вратарят остана под топката.

В 61-ата минута Данило Перейра отново изведе "драконите" напред, а малко преди последния съдийски сигнал, Максимилиано Перейра оформи крайното 3:1.