Бешикташ за малко да сбърка при тазвечершното си домакинство на Монако, от което "монегаските" измъкнаха точка, въпреки че бяха тима, който достигаше до по-интересните положения в Истанбул.

Мъдра игра на Бешикташ донесе победата срещу Монако

Турците са практически на осминафинал

"Черните орли" продължават да са лидери в Група "F" с актив от 10 точки, докато френският тим има едва 2 и е на последното място.

Монако упражняваше силен натиск над своя опонент и още в самото начало на срещата получи шанс да открие резултата чрез Тилеманс, който стреля с глава, но вратарят на Бешикташ не позволи топката да влети в мрежата му.

Пресата им даде резултат малко преди края на редовните 45 минути, когато Рони Лопеш се разписа със силен шут, който изпрати коженото кълбо в десния ъгъл на вратата, а стражът просто нямаше какво да направи.

В 53-ата минута Жорже извърши грубо нарушение, заради което главният съдия отсъди дузпа в полза на "черните орли", а с изпълнението ѝ се нагърби Тосун, който бе безпогрешен от бялата точка за 1:1.

До края на двубоя, Монако отново бе по-дейният тим на терена и този, който търсеше гола до последно. Раджи пробва късмета си при едно центриране, след като получи топката на границата на пеналта, но ударът му с глава бе блокиран от защитник на турския отбор.