Порто победи Монако като гост с 3:0 в тактически мач. Португалците успяха да затворят играта и се възползваха от слабости в защитата на "монегаските". Сержио Консейсао надигра тотално сънародника си Леонардо Жардим и върна своя отбор в битката за осминафинал в Шампионската лига.

Монако - Порто 0-3: Гостите спечелиха тактическата битка

Френският шампион е много силен в атака

Първото полувреме протече при тактическо надиграване между треньорите на двата отбора. Домакините разиграваха дълго топката и търсеха слизания по фланговете, които не можаха да доведат до сериозни опасности пред вратата на Касияс.

Португалците приеха играта дълбоко в своята половина, но при възможност изнасяха събитията напред след серия от подавания и прехвърляния на действията по другия фланг. В средата на полувремето голмайсторът Абубакар отбеляза дежурния си гол.

Попадението стана малко куриозно, като падна едва след третия удар. Данило стреля, Беналио спаси, Абубакар пробва добавка и отново Беналио спаси. За съжаление на вратаря топката попадна отново в камерунеца, който беше безпощаден.

След почивката домакините продължиха да разиграват дълго и да не намират път към вратата. Гостите задържаха топката, когато можеха и гледаха напред.

Снимка 314659

В 69-та минута блестяща комбинация между Браими, Марега и Абубакар доведе до второто попадение на камерунеца. В следващата атака Фалкао удари греда след удар с глава. Това се оказа единственото положение за "монегаските" в мача.

В последните минути вместо почетно попадение за Монако падна трети гол за Порто. Защитата на домакините не можа да изчисти след няколко удара и Лаюн отблизо оформи класическия резултат.

С този успех Порто компенсира загубата си в първия мач срещу Бешикташ. Турците са фаворити в групата с 6 точки, докато Монако и РБ Лайпциг с по 1 точка губят темпо в битката за осминафиналите.