90+4′
Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 12,347
90+4′

Разгромна тактическа победа за Порто. Консейсао приспа играта и успя да изолира конструктурите Моутиньо и Фабиньо.

90+3′

Касияс спаси балонен удар след корнер.

90′

Четири минути добавено време. Излишно!

89′

ГОООЛ! Лаюн вкара отблизо трети гол за гостите. Това стана селд голямо меле пред вратата на доамкините и след серия от удари грешки. Преди това Данило и Марега отблизо не можаха да отбележат. Марега подаде на непокрития Лаюн.

88′

Рейес заменя висящия с картон Сержио Оливейра.

87′

Касияс получи картон за забавяне на играта.

83′

Картон за Сидибе.

80′

Касияс изпусна топката след центриране, но след това коригира грешката си.

76′

Моутиньо стреля от фаул под малък ъгъл отляво. Фелипе успя да изчисти. Фаул на нападател на Монако.

74′

Влиза 30-милионния Кейта Балде. Сменя губещия се след почивката Гезал.

71′

Пропуск! Удар на Фалкао с глава. Топката се отби в гредата. Касияс нямаше възможност да спаси.

70′

Корона сменя голмайстора Абубакар.

70′

Лаюн смени Браими.

69′

ГОООООЛ! Абубакар вкара отблизо сле подаване на Марега отдясно. Браими изведе с дълъг пас Марега, който напредна на скорост и видя непокрития камерунец Абубакар.

68′

Опити за удари с глава на гостите след корнер. Домакините тръгнаха на контра, но топката беше изчистена в тъч.

67′

Играчите на Порто са много концентрирани и не допускат грешки. Когато могат изнасят играта напред и времето минава.

66′

Картон за Данило след сваляне с ръце на играч на Монако.

65′

Глик извади топката след центриране на Браими отдясно. Двама нападатели на Порто връхлитаха отзад.

64′

Касияс спаси удар с глава на Фалкао. Испанецът предизвика корнера след лошо излизане.

63′

Рони Лопеш заменя загубилия се в мача Лемар.

62′

Сержио Оливейра спря бърза контра на домакините.

61′

Фалкао за малко не успя да си овладее топката след извеждащ пас през центъра.

61′

Браими стреля от линията на полето след завъртане. Топката беше избита в корнер.

59′

Извеждащ пас на Оливейра изведе Марега сам през центъра. Беналио спаси слабия удар на нападателя, който беше притиснат от двама защитници.

58′

Поредният корнер за Монако не донесе нищо. Нескопосано отиграване на Флакао сложи край на атаката.

56′

Марега се разходи по аутлинията отдясно, но стигна само до корнер.

55′

Ударът на Оливейра беше блокиран, след което Глик изчисти.

54′

Абубакар слезе отдясно и спечели корнер. Португалците се изнесоха напред.

52′

Карийо влезе отдясно. Касияс улови топката след центриране.

51′

Моутиньо за малко да изведе съотборник отдясно след дълга комбинация. Телеш прекъсна последното подаване.

50′

Португалците пресират здраво и са затворили всички пространства. Когато могат и те задържат по-дълго време топката.

48′

Домакините разиграват чрез Моутиньо, Фабиньо и Лемар. Гостите отново приеха играта дълбоко.

46′

Високият 1.90м аржентинец Карийо заменя Диакаби, който беше незабележим през първото полувреме.

45′

Радамел Флакао продължава да играе с бинтована глава. Играчите на Порто се забавиха при излизането си на терена.

45+2′

Сержио Консейсао надиграва тактически сънародника си Леонардо Жардин. Монако имаше привидно превъзходство, но гостите знаеха какво търсят.

45+1′

Фалкао опита задна ножица след центриране отдясно. Колумбиецът не уцели топката.

45′

Корнер отляво за домакините. Глик стреля с глава. Касияс скочи и улови спокойно.

Добавеното време е 1 минута.

44′

Фалкао стреля с глава след  корнер. Защитник го блокира и ударът не се получи.

42′

Браими стреля опасно от линията на полето в аут. Играч на гостите слезе до аутлинията от дясно и върна топката към Браими.

40′

Фелипе успя да върне към Касияс при опасна контра за Монако. Фалкао отне топката след разиграване на гостите.

38′

Играчите на домакините се изнервят и правят непредизвикани грешки. Засега португалците печелят тактическата битка.

37′

Удар на Марега. Топката премина по диагонал пред вратата и излезе в аут.

36′

Засада на Жемерсон след центриране от фаул отляво.

35′

Серия от фаулове на гостите. Аркадата на Фалкао се отвори отново.

34′

Ерера спря контра на Фабиньо.

33′

Фабиньо направи груб фаул, за да спре контра на Порто.

31′

ГООООООЛ! Абубакар отблизо с трети удар разстреля Беналио отблизо. Данило стреля след корнер и Беналио изби напред. Абубакар не можа да вкара при добавката, но топката отново се върна в него.

30′

Играчите на Порто си усложниха ситуация с грешка след корнер. Касияс изби.

Браими направи бърза контра, но защитата изби центрирането.

28′

Гезал премина през двама отдясно. Защитата успя да изчисти в корнер.

27′

Монако владее топката около 60% от времето.

26′

Играчите на Порто не могат да изнесат топката. Средната им линия е изтеглена много назад.

24′

Играта трайно се прехвърли в полето на португалците. Гезал и Сидибе са най-активни.

23′

Сидибе засече центриране отдясно. Топката попадна право в въцете на Касияс.

22′

Гезал показва техника и получава аплодисментите на публиката.

21′

Браими слезе отдясно и центрира. Защитата на Порто затваря играта.

Фалкао се завърна в игра.

19′

Аркада получена от Фалкао след битка за висока топка. Цялото му лице е в кръв.

18′

Порто играе с дълги разигравания отдясно и бърза транзакция за изостряне към лявото крило.

17′

Мач №176 за Икер Касияс в евротурнирите.

14′

Браими слезе до аутлинията вляво след серия от подавания. Центрирането му беше пресечено, след което нападател на Порто извърши нарушение.

11′

Домакините настояват да играят отляво чрез Лемар и да търсят в центъра Диакаби.

8′

Диакаби игра отблизо с глава. Касияс спаси, но нападателя се оказа, че е играл с ръка и получи картон.

7′

Гезал имаше претенции, че защитник на гостите е играл с ръка. Винчич остави играта да продължи.

5′

Жемрсон пази плътно Абубакар и му пречи да играе с топката.

4′

Фалкао получи топката от Гезал в наказателното поле отдясно. Ударът на колумбиеца беше слаб и попадна право в Касияс.

2′

Предпазливо начало за двата отбора.

1′

Начало на мача. Китният стадион Луи II е почти пълен.

Сейду Си Тикиньо

За последен път Монако и Порто се срещнаха в приятелски мач на 18-ти юли 2009-а година, спечелен от португалците с 3:0.

РБ Лайпциг и Монако завършиха при равен резултат 1:1

Светкавична размяна на попадения фиксира равенството между РБ Лайпциг и Монако

Домакините с успешен дебют в Европа

Френският шампион завърши наравно 1:1 в първия си мач в групата срещу РБ Лайпциг като гост. В последните си 10 мача у дома "монегаските" имат 7 победи, 2 равенства и 1 загуба. Защитата в слабото място на отбора, който има допуснати голове в 7 от 10 срещи. Като домакин Монако бележи много. В 28 от последните 34 мача средно са вкарани повече от 2.5 гола. Радамел Фалкао вече е вкарал 11 пъти през този сезон. Единствено Субашич се очаква да не е на линия за днешния отбор.

Бешикташ шамароса Порто насред дома му - 3:1! (ВИДЕО)

Турските "орли" безмилостни на португалска земя

Порто стартира с домакинска загуба от Бешикташ с 1:3. Днешните гости разгромиха през уикенда Портимоненсе с 5-2 с голове на Брахими (2), Абубакар, Марега и Иван Маркано. Треньорът Сержио Консейсао игра 4-4-2 и изпробва основно игра на контраатака. Венсан Абубакар е голмайстор с 6 гола. Португалците нямат нито един контузен играч.