Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:
90+2′

Край на срещата.

85′

ГОООООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!!! Садио Мане заби третото си попадение в срещата. Сенегалецът пое топката малко пред наказателното поле с много силен и плътен шут направи Жозе Са безпомощен за пети път.

83′

Нова добра атака на Ливърпул. Робъртсън центрира отляво в наказателното поле, където Мане не успя да нанесе хубав завършващ удар и прати топката в аут.

80′

Ингс влиза на мястото на Фирмино.

Снимка 340317

79′

Джо Гомес заменя Трент Алекзандър-Арнолд.

74′

Матип влиза на мястото на Хендерсън.

Снимка 340319

73′

Пасиенсия заменя Тикиньо.

70′

ГООООООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!!!! Гостите организираха отлична атака. Милнър получи отляво и намери с перфектен пас Роберто Фирмино в наказателното поле, който с плътен удар вкара четвърти гол.

68′

Слаб удар на Уорис, Кариус лови.

64′

Опасно центриране на Алексазандър-Арнолд в наказателното поле, където Фирмино не успя да играе с топката.

62′

Браими е заменен от Уорис.

Снимка 340318

57′

Слаб удар на Марега - Кариус лови.

53′

ГООООООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!!!! Гостите организираха отлична контратака, Фирмини намери Салах, който му върна топката в наказателното поле. Бразилецът нанесе удар, който Жозе Са спаси, но при добавката Садио Мане не сбърка - 0:3.

46′

Корона заменя Отавио.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първото полувреме.

Снимка 340310

44′

Браими намери Тикиньо в наказателното поле. Бразилецът стреля без забавяне, но топката мина покрай лявата греда на Кариус.

40′

Удар на Фирмино мина високо над вратата.

29′

ГООООООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!!!! Мохамед Салах удвои преднината на гостите. Джеймс Милнър навлезе в наказателното поле, нагласи си топката и я прати в гредата. Кълбото се върна в Мо Салах, който показа блестяща техника, овладя, излъга вратаря и вкара за 0:2.

25′

ГООООООООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!!! Садио Мане се разписа. Вайналдум проби и стреля, топката рикошира в играч на Порто и се озова в Мане, който нанесе силен удар, Жозе Са закачи кълбото, което мина под плонжа му и влезе във вратата.

21′

Остро центриране в наказателното поле на Робъртсън в наказателното поле. Маркано изчисти топката пред Фирмино, който бе готов да нанесе голов удар.

19′

Мохамед Салах получи топката на отлична позиция отдясно на вратата след грешка на Жозе Са. Египтянинът можеше да потърси удар, но вместо това реши да подава в наказателното поле за Мане. Рейес се намеси решително и изчисти кълбото.

12′

Удар на Робъртсън излезе в аут.

10′

Отавиньо бе близо до откриване на резултата. Бразилецът получи подаване от Марега, освободи се от двама защитници и стреля, но топката рикошира в крака на Ловрен и излезе в корнер.

Снимка 340309

1′

18. Уорис 32. Матип

Порто посреща Ливърпул в първи осминафинал в Шампионската лига. Срещата на "Драгао" започва в 21,45 часа тази вечер.

"Драконите" са в серия от 24 мача без загуба във всички турнири. Тимът на Серджо Консейсао е лидер в португалското първенство и ще се опитат да се противопостави на силната атака на "червените". От своя страна Порто също може да се похвали с това, че бележи доста голове и със сигурност на отбраната на англичаните няма да и е лесно.

Карагър: Аплодисменти за Салах, но Фирмино е бижуто на Ливърпул

"Той е откритието на сезона", заяви бившият футболист на отбора

За домакините ще отсъства Фелипе, а под въпрос е Иван Маркано. С контузии са Венсан Абубакар, Данило Перайра и Андре Андре. За участието на камерунския нападател ще се решава в последния момент.

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп няма да може да разчита на наказания Емре Джан. Натанийъл Клайн пътува с отбора, но няма да попадне в групата за мача. Под въпрос е участието на Джо Гомес, но добрата новина за "червените" е възстановяването на Рагнар Клаван.

По всяка вероятност на вратата отново ще застане Лорис Кариус, който е предпочитан пред Симон Миньоле в последно време.

Съперниците са се срещали 4 пъти до момента, като балансът е 2 победи за Ливърпул и 2 равенства.

Ливърпул спечели визитата си на Саутхямптън с 2:0