90′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "До Драгао", гр. Порто (Португалия) Зрители:
90′

Порто даде всичко от себе си, но не успя да преодолее Интер. Добавеното време със сигурност съкрати живота на феновете на италианския тим, тъй като "драконите" пропуснаха две отлични възможности да пратят мача поне в продължения. Така Интер стигна до 1/4-финалите на Шампионската лига и чака своя съперник на жребия в петък.

89′

Реферът дава 7 минути добавено време.

89′

Португалците остават с човек по-малко.

84′

Смени и в състава на Порто.

84′

Лоудър замени Урибе.

83′

Интер създаде опасност след взаимодействие между Лукаку и Мартинес, но домакините се справиха.

82′

Индзаги търси развръзка.

82′

Дали ще са успешни смените на Индзаги ще покаже времето.

82′

Опасен удар на Лукаку в 82-рата минута, който бе блокиран, а при последвалия корнер Дензъл Дъмфрис стреля в ръцете на Диого Коща.

80′

Владеенето на топката: Порто: 65%, Интер: 35%. Подобно на разпределението на наградния фонд за мача Усик - Фюри.

73′

Португалците изиграха силни минути, но нищо конкретно не се случва. Обсадата на наказателното поле на Интер продължава.

72′

Бастони напуска игра.

70′

Консейсао също поглежда към резервната скамейка.

70′

Франко сменя Еванилсон.

69′

Джеко отстъпва мястото си на Ромелу Лукаку.

69′

Втора смяна в състава на гостите.

67′

Един Джеко е наказан за удар в лицето на съперников играч при атака.

58′

Порто пое контрола над топката, но Интер играе много компактно и не позволява опасности пред вратата си.

53′

Страхотна преса на Интер. "Нерадзурите" отнеха топката, Джеко подаде на Барела, но ударът му мина край греата.

46′

Какво ли ни чака през второто полувреме?

45′

След първите 45 минути може да се направи извода, че Порто иска, но не може, докато Интер умело пази аванса си.

44′

В самия край на добавеното време Лаутаро Мартинес получи топката в чуждата половина, нахлу в наказателното поле, но нямаше подкрепа. Аржентинецът все пак стреля, но Коща спаси.

38′

Чудесна атака на Порто завърши с изчистване на топката от Димарко.

32′

Барела допусна неточност, което принуди Дармиан да извърши нарушение в центъра на терена.

21′

Три минути по-късно Интер отговори чрез контраатака. Джеко пое топката и стреля, но Коща спаси.

18′

В 18-ата минута се стигна до първото опасно положение. Еустакио получи топката пред наказателното поле, потърси позиция за стрелба, но Онана спаси изстреляната в близкия ъгъл топка.

Снимка 610283

10′

Интер прие играта в своята половина и разчита на контраатаки. В 10-ата минута Джеко напредна по левия фланг, но подаването му не се получи.

5′

Мачът беше прекъснат за кратко, след като Еванилсон имаше нужда от медицинска помощ.

3′

Хубав удар на Урибе от Порто, който премина близо до гредата на вратата на Интер.

2′

Двубоят на "Драгао" стартира с по-активна игра на гостите. Италианският тим се опитва да неутрализира домакинския натиск.

1′

Здравейте на всички. Порто приема Интер с надеждата да продължи напред в Шампионската лига. Основание за това е минималната загуба с 0:1, която допуснаха "драконите" в първата среща в Милано. В стартовия състав на Милан прави впечатление, че Ромелу Лукаку е оставен на пейката за сметка на Един Джеко, който ще си партнира с Лаутаро Мартинес в атаката на Интер. Формата на белгийския нападател беше критикувана и от бившия президент Масимо Морати през седмицата.

1′

Порто спечели трудно последния си мач от португалското първенство вкъщи с 3:2 срещу Ещорил. Треньорът Серджио Консейсао няма да може да използва изгонения в първия мач с "нерадзурите" Отавио, a контузени са Жоао Марио, както и ветеранът в защитата Пепе.