Пари Сен Жермен победи Борусия (Дортмунд) с 2:0 и се класира за 1/4-финал в Шампионската лига. Срещата беше динамична, но фактът че се игра без публика я направи да прилича на тренировъчна. Домакините изпълниха добре тактическите указания на своя наставник и след два гола през първото полувреме, затовриха играта след почивката.

ПСЖ ще спира детето-чудо на Борусия пред празни трибуни

Пари Сен Жермен - Борусия (Дортмунд) 2:0, голове на Неймар и Бернат

Мбапе в центъра на събитията, но този път с различен знак

Мачът започна с леко териториално предимство на домакините. Гостите дебнеха на контри, като борбата за всяка топка беше голяма и това създаваше впечатление за равностойност.

При две бързи контри на Борусия Ерлинг Халанд за малко не можа да засече топката, но и в двата случая имаше защитници, които успяха да отклонят кълбото.

В 28-ата минута Неймар вкара гол с глава отблизо след центриране от корнер отляво. Хакими изпусна бразилеца и домакините поведоха с 1:0. Три минути по-рано Едионсон Кавани не можа да отбележи, след като беше изведен отдясно. Бюрки успя да изчисти с крак.

Снимка 471216

След попадението гостите се настаниха в полето на ПСЖ, но до нови положения за гостите не се стигна.

За сметка на това в добавеното време Хуан Бернат вкара технично втори гол след подаване на Сарабия отдясно. Малко като на шега домакините се оттеглиха на почивка с аванс от два гола.

Снимка 471215

През второто полувреме се играше предимно в половината на ПСЖ, Гостите опитваха всичко, но винаги ударите им бяха блокирани.

Играчите на френския шампион залагаха на контри, които също не доведоха до нищо. В края имаше една здрава разправия, довела до червен картон за Джан за груб фаул срещу Неймар. Ди Мария си изпроси глупав жълт картон. Аржентинецът беше заменен, но се вкара в мелето и ще пропусне четвъртфинала.

Голямата звезда на Дормунд Ерлинг Халанд беше тотално изолиран от мача. Докато един Джейдън Санчо "пролет не прави".

Така ПСЖ успя да продължи напред в турнир, който не е сигурно дали ще завърши.