Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 60212

КРАЙ НА МАЧА!

Арсенал се оказа прекалено голяма хапка за българския шампион (ВИДЕО)

Лудогорец игра без страх на "Емиратс", но загуби с тежкото 0:6

87′

ГОЛ ЗА АРСЕНАЛ!! 6:0! ЙОЗИЛ! Срамът за лудогорци обаче нямаше край. Малко след това Месут Йозил успя да оформи и своя хеттрик. Той отново си комбинира по умел начин с Перес и след перфектно воле съумя да напише "отличната" оценка на "орлите"!

82′

ГОЛ ЗА АРСЕНАЛ! ЙОЗИЛ! 5:0 Цифровото изражение на английското превъзходство се увеличи след нов гол на Месут Йозил. Паломино и Моци демонстрираха липса на какъвто и да е синхрон в отбрана и допуснаха подаване на Перес да намери непокрития германец. За Месут пък бе детска игра да покачи до 5:0.

79′

Вандерсон отстъпва мястото си на Джоди Лукоки

78′
Владо Стоянов е един от основните "виновници" резултатът да не набъбне още повече.

73′

Време е и звездата Алексис Санчес да бъде заменен.

69′

Клаудиу Кешеру се появява на мястото на Върджил Мисиджан.

67′
Данчо Минев безкомпромисен и по английските терени!

61′

Тио Уолкът ще бъде съхранен за следващите мачове на Арсенал.

56′

Първа промяна в лагера на домакините.

55′

ГОЛ ЗА АРСЕНАЛ! 4:0! ЙОЗИЛ! И докато лудогорци се опитваха да стигнат до почетно попадение, съперникът им организираше мълниеносни контри, чрез които лесно достигна и до четвърти гол. Този път в прегръдките на своите колеги попадна Месут Йозил, който бе изведен сам срещу Владо Стоянов и с лекота направи 4:0.

47′

Новина от по-рано днес относно автора на третия гол тази вечер.

Испанските отбори вече наддават за сърдития Окс

Крилото на Арсенал бързо може да си намери нов отбор

46′

ГОЛ ЗА АРСЕНАЛ! 3:0!ОКСЛЕЙД-ЧЕМБЪРЛЕЙН! Второто полувреме започна по възможно най-лошия начин за Лудогорец. Арсенал стигна до третото си попадение още с първата си атака. Кийрън Гибс бе забравен от Йордан Минев и това му позволи да пуска прострелна топка в наказателното поле на разградчани. Паломино изчисти, но топката попадна точно в краката на Окслейд-Чембърлейн, който от дузпата успя да сътвори класиката.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′
Почивка на динамичното първо полувреме

41′

ГОЛ ЗА АРСЕНАЛ! 2:0! УОЛКЪТ! Класата на лондончани все пак си каза думата и 4 минути преди паузата, преднината им беше удвоена. Марселиньо сбърка при изнасянето на топката, след което Арсенал организира бърза атака. В крайна сметка коженото кълбо стигна до Уолкът, който от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Стоянов със зверски шут.

33′
Братя Домусчиеви са на "Емиратс", за да подкрепят своя отбор.

32′

Буквално в следващата атака "топчиите" можеха да удвоят своята преднина. На мястото си беше Владо Стоянов, който с една ръка отрази много акуратен изстрел на Тио Уолкът.

31′

ВАНДЕРСОН! Настоятелната игра на Лудогорец продължаваше да стресира несигурната отбрана на Арсенал. В 31-ата минута нов хитър пас свари по бели гащи Кошчелни и Мустафи. От цялата ситуация пак се възползва Мисиджан, който пак бе надигран от по-хитрия Оспина. Този път обаче техничарят имаше шанс за продължение на атаката и намери Вандерсон на дъгата. Бразилецът отправи шут, който за съжаление облиза външната част на страничната греда.

Снимка 258584

26′

КАКЪВ ШАНС ЗА МИСИДЖАН! Грешки обаче правеха и играчите на Арсенал. При една такава Шкодран Мустафи върна прекалено слабо към Оспина и това без малко да се превърне в отличен шанс за Мисиджан. Вура обаче се оказа секунда по-бавен от колумбийския страж, който успя да изчисти коженото кълбо малко преди звездата на Лудогорец да отправи изстрел.

25′

Козмин Моци бе на път да подари втори гол на Арсенал в 25-ата минута. Румънецът изчисти много непохватно една центрирана топка, която попадна в краката на Месут Йозил. За радост на гостите, световният шампион с Германия стреля право в тялото на играч в "зелено".

19′

ВАНДЕРСОН! Лудогорец се опита да отговори подобаващо на предизвикателството в 19-ата минута. Отлична атака на "орлите" премина през Кафу и Марселиньо, като последният намери по отличен начин включващия се Вандерсон. Атакуващият халф не изгуби никакво време и отправи силен изстрел, който обаче попадна в обсега на Давид Оспина.

18′

анкета

Как ще завърши мачът между Арсенал и Лудогорец?

С категорична победа за Арсенал 64.8%

С минимална победа за Арсенал 10.8%

Наравно 8.6%

С минимална победа за Лудогорец 4.3%

С категорична победа за Лудогорец 2.9%

Не ме интересува, ще гледам на запис ЦСКА-София - Левски 8.8%

11′

ГОЛ ЗА АРСЕНАЛ! 1:0! АЛЕКСИС! Поредната бърза атака на Арсенал този път даде резултат. В 11-ата минута Алексис отново бе с миг преднина пред отбраната на Лудогорец. Последва прекрасен негов финт срещу Моци, след което наказа с акуратен прехвърлящ изстрел излезлия малко по-напред Владо Стоянов! Чудесно попадение.

8′

Голямата беля за "орлите" можеше да дойде 60 секунди по-късно. Тио Уолкът бе оставен по престъпен начин сам в наказателното поле. Английският национал се готвеше да отправи почти сигурен голов изстрел. В точното време обаче се появи Натанаел, който се хвърли в неговите крака и предотврати възможно най-лошия сценарий.

7′

Постепенно Арсенал започваше да напипва своя верен ритъм и опасностите пред вратата на Владо Стоянов зачестиха. В седмата минута Белерин бе оставен непокрит на крилото, след което отправи прострелен пас в наказателното поле на Лудогорец. Козмин Моци обаче беше на своето място и изчисти далеч от опасната зона.

5′

Възгласи "Българи, юнаци!" огласят стадион "Емиратс". Българската агитка е на много високо ниво.

3′

РЕШИТЕЛНА НАМЕСА НА КОКЛЕН! Лудогорец можеше изненадващо да нанесе своя удар още във втората минута. Бърза "зелена" атака намери Джонатан Кафу в наказателното поле на Арсенал. Бразилецът моментално опита подаване към съотборник, но на точното място беше Коклен, който прекъсна възможната голова комбинация.

Снимка 258571

2′

Добри начални мигове за "орлите". Селекцията на Георги Дерменджиев се настани в наказателното поле на противника, използвайки своето най-добро оръжие - дългото разиграване на топката. До този момент липсват някакви реални заплахи към вратата на Давид Оспина.

1′

35. Мохамед Елнени 92. Джоди Лукоки

Българският евробоец Лудогорец е изправен пред нова паметна вечер. След като "орлите" вече "кацнаха" на стадиони като "Анфийлд" и "Сантяго Бернабеу", сега ще имат привилегията да се докоснат и до дома на Арсенал - "Емиратс". Битката с могъщия английски гранд ще бъде само поредната глава от приказката на разградчани в Шампионската лига.

Напълно очаквано англичаните са смятани за абсолютни фаворити. В такава насока бяха изказванията на мениджъра Арсен Венгер и халфа - Франсис Коклен, които знаят, че трите точки срещу българския тим са просто задължителни, особено в борбата с ПСЖ за първото място в групата.

Снимка 254775

Традиционно "топчиите" страдат от сериозни проблеми с контузени футболисти. Близо до завръщане са основни състезатели като Аарън Рамзи и Оливие Жиру. Лондончани са в серия от 5 поредни победи във всички турнири, като в тях са допуснали едва две попадения. Всички паднаха при последното домакинство на Суонзи, спечелено с драматичното 3:2. Арсенал за първи път в своята история ще премери сили с български тим.

Лудогорец загря за този паметен сблъсък с успех 3:1 при визитата си на Пирин. Георги Дерменджиев няма да изневери на традиционния си стил и ще заложи на познат стартов състав. Главно действащо лице днес се очаква да бъде Владо Стоянов, който през последните две седмици вече преживя два разгрома, но с екипа на националната фланелка. За да не стане това факт и тази вечер, стабилна игра в отбрана трябва да демонстрират колегите му Натанаел, Моци, Паломино и Минев. В предни позиции отново цялото внимание ще бъде насочено към Джонатан Кафу, за който се смята, че е искан дори от английския шампион - Лестър. В последните часове пък се заговори и за интерес от страна на не кой да е, а Челси.

анкета

Сблъсъкът между Арсенал u Лудогорец ще е 19-ият между английски и роден тим на Албиона в евротурнирите. Възпитаниците на Георги Дерменджиев ще се опитат да станат едва вторият български тим, който побеждава в Англия. Единственият е ЦСКА, като армейците дори могат да се похвалят с два успеха, при това над действащи еврошампиони - Нотингам (1980/81) и Ливърпул (2005/06).

Снимка 257920

"Емиратс" се очаква да бъде почти пълен за днешната среща. "Орлите" ще бъдат подкрепяни от близо 3000 български запалянковци, което ще е абсолютен рекорд за родните стандарти. На трибуните ще бъде и местният фенклуб на шампионите - "Лондонгорец".

Главена арбитър на срещата е Артур Диаш от Португалия, който е пълен дебютант в турнира. Негови помощници ще бъдат Руй Таварес и Пауло Соарес . Допълнителни асистент съдии са Жоао Пинйейро и Тиаго Мартинс. Четвърти рефер е Нуно Перейра.

ГЛЕДАЙТЕ МАЧА НА ЛУДОГОРЕЦ ТУК: ЛИНК 1, ЛИНК 2, ЛИНК 3, ЛИНК 4