Българският шампион Лудогорец инкасира своето второ поредно поражение в Шампионската лига. "Орлите" се превърнаха в лесна плячка за английския гранд Арсенал, който разгроми родния представител с 6:0. Селекцията на Георги Дерменджиев игра без страх срещу именития си съперник, но се превърна в жертва на мълниеносните му атаки.

Точни за успеха на домакините бяха Алексис Санчес, Алекс Окслейд-Чембърлейн, Тио Уолкът и Месут Йозил, блеснал с хеттрик. Лудогорец също имаше своите шансове, но на няколко пъти пропуски направиха Вандерсон и Мисиджан. Разградчани бяха подкрепени от близо 3000 български запалянковци, които изпълниха докрай сектора за гости на "Емиратс".

"Отличен" Лудогорец на "Емиратс" (Развой на двубоя с Арсенал по минути)

Тежка загуба с 0:6 за българския шампион

Тежкото поражение свали "зелените" до последно място в група "А". Те имат същия точков актив като този на швейцарския Базел, но за съжаление са с по-лоши показатели. След две седмици лудогорци пак ще премерят сили с Арсенал, но този път на българска земя.

Снимка 258576

Началото на мача беше повече от оптимистично. Селекцията на Георги Дерменджиев се настани в наказателното поле на противника, използвайки своето най-добро оръжие - дългото разиграване на топката. Това можеше да даде резултат още във втората минута, когато изненадата можеше да бъде факт. Бърза "зелена" атака намери Джонатан Кафу в наказателното поле на Арсенал. Бразилецът моментално опита подаване към съотборник, но на точното място беше Коклен, който прекъсна възможната голова комбинация.

Съни Дяков: Арсенал наказва всяка грешка

"Имат много бързи футболисти"

Постепенно Арсенал започваше да напипва своя верен ритъм и опасностите пред вратата на Владо Стоянов зачестиха. В седмата минута Белерин бе оставен непокрит на крилото, след което отправи прострелен пас в наказателното поле на Лудогорец. Козмин Моци обаче беше на своето място и изчисти далеч от опасната зона. Голямата беля за "орлите" можеше да дойде 60 секунди по-късно. Тио Уолкът бе оставен по престъпен начин сам в наказателното поле. Английският национал се готвеше да отправи почти сигурен голов изстрел. В точното време обаче се появи Натанаел, който се хвърли в неговите крака и предотврати възможно най-лошия сценарий.

Снимка 258573

Поредната бърза атака на Арсенал този път доведе до лошия миг. В 11-ата минута Алексис отново бе с миг преднина пред отбраната на Лудогорец. Последва прекрасен негов финт срещу Моци, след което наказа с акуратен прехвърлящ изстрел излезлия малко по-напред Владо Стоянов! Чудесно попадение.

Вура: Българските вратари са слаби, Оспина е класа

"Мачът можеше да бъде различен, ако бяхме вкарали през първата част"

Лудогорец се опита да отговори подобаващо на предизвикателството в 19-ата минута. Отлична атака на "орлите" премина през Кафу и Марселиньо, като последният намери по отличен начин включващия се Вандерсон. Атакуващият халф не изгуби никакво време и отправи силен изстрел, който обаче попадна в обсега на Давид Оспина.

Снимка 258596

Козмин Моци бе на път да подари втори гол на Арсенал в 25-ата минута. Румънецът изчисти много непохватно една центрирана топка, която попадна в краката на Месут Йозил. За радост на гостите, световният шампион с Германия стреля право в тялото на играч в "зелено".

Грешки обаче правеха и играчите на Арсенал. При една такава Шкодран Мустафи върна прекалено слабо към Оспина и това без малко да се превърне в отличен шанс за Мисиджан. Вура обаче се оказа секунда по-бавен от колумбийския страж, който успя да изчисти коженото кълбо малко преди звездата на Лудогорец да отправи изстрел.

Снимка 258589

Настоятелната игра на Лудогорец продължаваше да стресира несигурната отбрана на Арсенал. В 31-ата минута нов хитър пас свари по бели гащи Кошчелни и Мустафи. От цялата ситуация пак се възползва Мисиджан, който пак бе надигран от по-хитрия Оспина. Този път обаче техничарят имаше шанс за продължение на атаката и намери Вандерсон на дъгата. Бразилецът отправи шут, който за съжаление облиза външната част на страничната греда.

Снимка 258584

Класата на лондончани все пак си каза думата и 4 минути преди паузата, преднината им беше удвоена. Марселиньо сбърка при изнасянето на топката, след което Арсенал организира бърза атака. В крайна сметка коженото кълбо стигна до Уолкът, който от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Стоянов със зверски шут.

Марселиньо след разгрома: Горе главата!

"Арсенал е голяма класа"

Второто полувреме започна по възможно най-лошия начин за Лудогорец. Арсенал стигна до третото си попадение още с първата си атака. Кийрън Гибс бе забравен от Йордан Минев и това му позволи да пуска прострелна топка в наказателното поле на разградчани. Паломино изчисти, но топката попадна точно в краката на Окслейд-Чембърлейн, който от дузпата успя да сътвори класиката.

Дерменджиев: Тази загуба няма да ни повлияе

"Може само да се учим от този мач"

И докато лудогорци се опитваха да стигнат до почетно попадение, съперникът им организираше мълниеносни контри, чрез които лесно достигна и до четвърти гол. Този път в прегръдките на своите колеги попадна Месут Йозил, който бе изведен сам срещу Владо Стоянов и с лекота направи 4:0.

Снимка 258594

Цифровото изражение на английското превъзходство се увеличи след нов гол на Месут Йозил. Паломино и Моци демонстрираха липса на какъвто и да е синхрон в отбрана и допуснаха подаване на Перес да намери непокрития германец. За Месут пък бе детска игра да покачи до 5:0.

Венгер: Лудогорец беше много опасен през първата част

"Много съм доволен от моя отбор"

Срамът за лудогорци обаче нямаше край. Малко след това Месут Йозил успя да оформи и своя хеттрик. Той отново си комбинира по умел начин с Перес и след перфектно воле съумя да напише "отличната" оценка на "орлите"!

Снимка 258592

Последваха нови тежки минути, в които само добрите намеси на Владо Стоянов спасяваха "орлите" от ново попадение. Арсенал пък умело дочака края на срещата и така се поздрави с исторически първи успех над български тим в европейските клубни турнири.

АРСЕНАЛ - ЛУДОГОРЕЦ 6:0

1:0 Санчес (11"), 2:0 Уолкът (42"), 3:0 Окслейд-Чембърлейн (46"), 4:0 Йозил (55"), 5:0 Йозил (82"), 6:0 Йозил (87")

СТАДИОН: "Емиратс"

СЪДИЯ: Артур Диас (Португалия)

АРСЕНАЛ: Оспина, Гибс, Кошчелни, Санчес, Йозил, Уолкът, Окслейд-Чембърлейн, Касорла, Мустафи, Белерин, Коклен (резерви: Чех, Габриел, Перес, Айоби, Монреал, Джака, Елнени)

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Паломино, Натанаел, Минев, Моци, Абел, Дяков, Кафу, Марселиньо, Вандерсон, Мисиджан (резерви: Борян, Сисиньо, Пластун, Саша, Кишада, Кешеру, Лукоки)