Барселона победи Селтик в предпоследен мач от груповата фаза на Шампионска лига. Каталунците се наложиха като гост на Селтик с 2:0.

По този начин тимът на Луис Енрике се класира и на теория за осминафиналите на Шампионската лига. Каталунците със сигурност ще финишират първи в Група С.

Над всички отново бе Лео Меси, който вкара и двата гола в срещата. Както е известно, аржентинецът пропусна последния мач от Ла Лига заради диария и тимът му не успя да победи Малага.

Първото попадение падна в 24-ата минута, когато Неймар пусна фин пас към Лионел Меси, който намери топката от въздуха с левия крак и я прокара зад Гордън.

В 55-ата минута Исагире спъна Луис Суарес в наказателното си поле и съдията посочи бялата точка. Лионел Меси не сбърка и направи 2:0 с 9-тия си гол от 4 мача този сезон в Шампионската лига. Бълхата вече има 95 гола в европейските клубни турнири, с 4 по-малко от Кристиано Роналдо. Голът беше 18-ти за Лео в 15 мача от началото на сезона.

След този мач, Барселона събра актив от 12 точки, с цели 4 от Манчестър Сити след равенството на гражданите 1:1 като гост на Борусия Мьонхенгладбах.