Наполи разби с 4:0 Генк в последен мач от група "Е" на Шампионската лига. В герой за южняците, които се намираха в ужасна форма преди мача, се превърна Аркадиуш Милик, който вкара хеттрик. Едно попадение добави и Дрис Мертенс.

Така италианският тим събра 12 точки и остана на второ място в крайното класиране, изоставайки с точка от Ливърпул. Генк остана последен.

Наполи поведе още в 3-ата минута. Вратарят на гостите Вандервоорт не успя да изчисти една върната към него топка, а от това се възползва Милик, който прати кълбото във вратата.

В 26-ата минута полският нападател засече остро центриране на Ди Лоренцо в наказателното поле и удвои.

Снимка 456880

Източник: uefa.com

В 38-ата минута вратарят на Генк фаулира излезлия сам срещу него Кайехон в наказателното поле. Главният съдия посочи бялата точка, а Милик оформи своя хеттрик.

Крайният резултат оформи Дрис Мертенс в 75-ата минута. Кайехон засече центриране в наказателното поле от движение, но Де Норе игра с ръка. Последва дузпа, която белгийският нападател реализира.

Ливърпул победи РБ Залцбург с 2:0 като гост в Шампионската лига