Ливърпул не допусна изненада и спечели група "Е" на Шампионската лига. Актуалният победител в турнира се наложи с 2:0 при гостуването си на РБ Залцбург. Головете за "червените" вкараха Наби Кейта (57) и Мохамед Салах (58).

Така "мърсисайдци", които не трябваше да губят срещата, за да продължат напред, събраха 13 точки и заеха първото място в крайното класиране. "Биковете" остават трети и ще играят в Лига Европа през пролетта. Второто място е за Наполи.

Двубоят започна с домакински натист. Ван Дайк блокира пробив на Халанд, а след това Алисон спаси удар на Мвепу. Ливърпул отговори с отлична атака през центъра. Мохамед Салах бе изведен очи в очи със Станкович, но пропусна.

Снимка 456877

Източник: uefa.com

Положенията продължиха да се редуват пред двете врати. Алисон спаси удар на Хван, а малко след това Мане пропусна.

В 20-ата минута гостите имаха три последователни възможности да поведат, но Станкович парира удара на Мане, този на Кейта бе блокиран от защитник в черно, а накрая Александър-Арнолд прати топката високо над гредата.

В 29-ата минута Салах се озова непокрит в наказателното поле, но направи по-трудното и не уцели очертанията на вратата. В края на полувремето Халанд намери Минамино, но японецът стреля покрай вратата от удобна позиция.

В началото на второто полувреме Салах направи нови два пропуска. В 50-ата минута Халанд стреля опасно, но встрани от вратата.

Ливърпул с победа номер 15 във Висшата лига за сезона, мърсисайдска класика срещу Борнемут

Трима различни голмайстори за гостите

Ливърпул поведе в 57-ата минута. Мане проби отляво, Станкович излезе да го пресрещне, но сенегалецът центрира в наказателното поле, където Кейта с глава вкара за 0:1.

Още в следващата атака мърсисайдци удвоиха преднината си. Станкович отново закъсня и позволи на Салах да стигне пръв до топката. Последва удар от много малък ъгъл, но той бе максимално прецизен и египтянинът се реваншира за пропуските си.

Австрийците не се отказаха да атакуват, но настроението в играта им се загуби. Така се стигна до крайното 0:2, с което Ливърпул си осигури първото място в групата.