90+6′
Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 57,231
90+6′

Жозе Моуриньо стисна юмрук. Типична победа за Юнайтед в негов стил. Бенфика не можа да създаде сериозно положение в целия мач.
Девета чиста мрежа за Юнайтед от 13 мача в този сезон.
Повечето футболисти на Юнайтед поздравиха младото момче Свилар. Лукаку го прегърна.

90+5′

Картон за Лингард за глупав фаул до десния корнер в нападение.

90+4′

Лукаку стреля в стената. Свилар успя да спаси корнера, изтичвайки почти до тъчлинията.

90+3′

МакТоминей беше свален на земята пред полето на Бенфика от Луизао. Втори жълт.

90+1′

МакТоминей влиза на мястото на Мхитарян.

90′

Корнер за Бенфика отляво. Черви центрира през Матич.
Валенсия изчисти. Волето на Живкович излезе много в аут.
Четири минути добавено време.

88′

Поредна претенция за дузпа за игра с ръка на Лукаку. Съдията маха с ръка.
Марсиал не можа да овладее топката при последвалата контра.

88′

Грималди се опита да се бута с Лукаку и падна на земята. Все пак аут за домакините.

87′

Корнер за Бенфика след атака на Черви и Грималдо отляво.
Смолинг скача много високо ичисти. Ерера чисти в тъч след ново центриране.

85′

Марсиал не можа да си нагласи топката отляво и след това даде грешен пас. Хубава диагонална атака на гостите.

84′

Корнер за Бенфика отляво след рикошет.
Рубен Диас сам от въдуха извади в аут. Сложно изпълнение.

83′

Черви сменя Салвио.

82′

Лингард сменя Мата.
Владението на топката е 28% на 72%.

81′

Смолинг с плонж пресича центриране.
След това Де Хеа спаси излизаща в корнер топка.

79′

Марсиал финтира отляво под малък ъгъл. Свилар изби в корнер.
Защитата изчисти лесно центрирането.

78′

Жонас стреля покрай Линдельоф. Корнер за домакините.
Лукаку изби на първа греда с глава.

75′

Рашфорд напуска куцайки. Сменя го Марсиал.

74′

Рашфорд седна на земята и свали корите си. Ще бъде заменен.

73′

Дани Блинд сбърка, но Салвио не можа да догони топката на тъча отдясно.

71′

Де Хеа спаси излизащата в корнер топка.

70′

Валенсия с гръб блокира удар на Живкович отдясно на атаката. Публиката иска дузпа. Няма.

69′

Жонас смени Хименес.

68′

Гостите разиграват продължително. Опит за извеждащ пас към Лукаку.
Технологията показа, че топката е влезнала във вратата при гола.

64′

ГОООООЛ! Рашфорд центрира остро. Той видя, че Свилар излиза лошо напред и се опита да го прехвърли от фаул. Вратарят се върна, но улови топката зад голлинията. Съдията си показа часовника, който е сигнализирал за гола.
Комичен, но хитър гол.

63′

Мхитарян беше фаулиран до левия тъч след двойно с Рашфорд. Дъглас наруши правилата.

62′

Рашфорд направи фаул, след като Дъглас не уцели топката до левия корнер.

61′

Нов корнер отляво. Рашфорд опита да вкара гол от ъглов удар. Свилар изби под гредата в корнер.

60′

Лошо центриране на Мата, но корнер отляво за гостите.
Свилар изби центриране до близката греда.

59′

Живкович сменя Пици. Първа смяна в мача.

58′

Матич стреля от разстояние. Топката прелятя над вратата. Свилар покри удара.

56′

Рашфорд върна към Лукаку, който загуби топката пред наказателното поле.

53′

Картон за Гонслвеш за спиране на контра.

51′

Рашфорд финтира отляво, но не можа да подаде на Мхитарян.

50′

Шут на Рашфорд с обръщане от разстояние. Свилар хвана топката..

49′

Валенсия пресече остро центриране по земя отдясно.

48′

Гонсалвеш стреля високо от 30 метра.
Моуриньо гледа лошо и прави гримаси.

47′

Тънка засада на Рашфорд. Грешно отсъждане.

46′

Без промени в двата отбора.
Ерера стреля лошо. Рашфорд напредна отляво и върна пред полето.

45′

Само един удар в очертанията на двете врати. Този на Матич под малък ъгъл спасен с крака от Свилар.

45+1′

Равностойна игра. Леко надмощие на Бенфика в началото. Натиск за Юнайтед след 30-та минута и успокояване преди почивката.

45′

Свилар излиза и чисти в тъч. Една минута добавено време.

44′

Лукаку се връща назад за да се влючва в организацията. Блинд се оказа в засада отляво.

43′

Линдельоф блокира опита за изстрел на Хименес в полето на Юнайтед. Чудесна намеса на Ерера.
Аугущо стреля високо в аут.

42′

Слабо центриране и Ерера изчисти с лекота.
Бърза контра, но Мхитарян реши да стреля. Аут. Грешка на Дъглас за Бенфика.

41′

Хименес се блъсна във Валенсия. Еквадорецът получи жълт картон.

40′

Мата проби през цетъра, но пасът му към Лукаку не се получи.

39′

Лукаку спечели тъч до десния корнер, но след това се замота и изкара топката в аут след пас на Матич.

38′

Ерера комбинира отдясно, но центрира некачествено. Блинд извърши нарушение от другата страна.
Владението на топката е 40% на 60%.

37′

Юнайтед притисна своя съперник. Корнер след удар и рикошет.
Рашфорд остана под топката. Нов корнер след настойчива игра.

36′

Пробив на Матич отляво. Силен шут по земя, Свилар изби с крака.

35′

Корнер за Юнайтед отдясно.
Луизао извади топката с глава. Той беше точно пред вратаря.

33′

Пресата на Бенфика намаля и гостите преместиха играта леко напред.

33′

Мата изпусна момент да шутира и топката му беше отнета.
Рубен Диас извади топката пред Рашфорд след центриране на Лукаку.

33′

Базел поведе в Москва срещу ЦСКА.

32′

Рашфорд стреля с глава над вратата. Нападателят увисна. Матич подаде хубаво надясно и Мата центрира леко балонно.

31′

Моуриньо е ядосан. Неговите играчи трудно изнасят топката.

30′

Хименес стреля много отдалече с левия крак. Високо в аут.

29′

Рашфорд беше прехвърлен отдясно.
Блинд се оказа в засада отляво.

28′

Ерера потърси Рашфорд с дълго подаване, но нападателят беше блокиран от двама защитници.
При контрата Де Хеа с плонж улови рикоширала топка.

27′

Здрава битка в центъра на терена с минимално превъзходство за домакините.

25′

Линдельоф надскочи Хименес и изчисти в тъч до корнера.Фейса не можа после да задържи топката в очертанията на терена. Аут.

24′

Матич сбърка, но бързо се поправи. Де Хеа беше притиснат, но изпанецът добре играе с крака.

21′

Валенсия спечели здрава битка отляво. Матич изнесе със самочувствие.

20′

Рубен Диас с бинтована глава е на терена. Лукаку почти беше преборен на тъча.

19′

Лукаку се оказа в засада при атака отдясно.

18′

Фаул на Линдельоф до корнера отляво на нападението на Бенфика.
Лукаку действа прекрасно като защитник. Рашфорд загуби при контрата, но извеждащия пас към Пици излезе в аут.

16′

Корнер за Юнайтед отляво. Публиката негодува.
Лукаку удари топката с глава и тя щеше да счупи горната греда. Фаул в нападение на белгиеца срещу Свилар.

15′

Грималдо подаде топката успоредно към , Салвио който засече топката, но тя профуча покрай вратата.

14′

Мачът продължава. Смняа поне засега няма.

13′

Вратарят Свилар е седнал на терена и търси лекарска помощ.

12′

Кръв по главата на Рубен Диас. Играчът на Бенфика получава лекарска помощ.

11′

Смолинг изчисти с глава пред Луизао. Защититникът скочи много високо.

10′

Нов корнер за "орлите" след борба на Мхитарян.

9′

Ерера изчисти в корнер след опасна атака на домакините отдясно.

8′

Мата се оказа в засада след извеждащо подаване леко отдясно.

7′

Играта е изнесена наляво към половината на англичаните.

6′

Мхитарян си върна като спря контра на Гонсалвеш.

5′

Луизао удари лошо Мхитарян в ценралната част на терена.

4′

Свилар излезе и с плонж напред с глава изчисти топката пред Лукаку.

3′

Грималди се измъкна отляво. Но центрирането му беше високо и прехвърли нападателите.

2′

Първата опасна атака е за Бенфика. Защитата се справи с центрирането.

1′

Франко Серви Скот Мак Томиней

Манчестър Юнайтед ще се опита да продължи победната си серия при гостуването си на "Ещадио да Луш" на Бенфика. "Червените дяволи" имат шест точки след първите два мача и голова разлика 7:1. Срещу същите отбори португалците са с две загуби и голова разлика 1:7.

Жозе Моуриньо няма да може да използва контузените Пол Погба, Маруан Фелайни и Ерик Байи. Маркос Роко и Люк Шоу още не са напълно възстановени. Юнайтед бяха много критикувани за играта си срещу Ливърпул в събота.  Днешна победа почти сигурно ще ги класира за следващата фаза на Шампионската лига.

Интресен факт е, че Бенфика е първият отбор воден от Специалния. През 2001-а година той застана начело на "орлите", но смяна на президентите сложи край на работата му след девет мача. Все пак в този период Моуриньо успя да накаже вечния съперник Спортинг с 3:0.

Треньорът на домакините Руи Витория е фокусиран върху днешния мач. Той залага на ценностите на отбора и е вдъхновен от победата срещу Оляненсе през уикенда. Успех срещу англичаните ще върне отбора му в битката за едно от първите две места в групата.

Интересно е как ще бъдат приети в Лисабон двама местни любимци, които вече играят за англичаните - Линдельоф и Матич.

В исторически план Юнайтед има 6 победи, 4 равенства и 1 загуба. Головата разлика е 22:11. Но за историята трябва да бъде посветен отделен материал.