Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:

КРАЙ НА МАЧА! МОНАКО Е ПОЛУФИНАЛИСТ!

87′

Отлично докосване от страна на Кристиан Пулишич. Той достигна до прецизно подаване на границата на наказателното поле и шутира към вратата, но много встрани от лявата греда.

81′

ГОЛ ЗА МОНАКО! Пишчек сгреши, Лемар се възползва и отне и подаде към Жермен, който от близо разстояние направи 3:1! Всичко в мача окончателно е ясно!

79′

Моутиньо центрира в наказателното поле от свободния удар, но защитник стига първи до топката и изби.

72′

Гереро е заменен от Кристиан Пулишич.

69′

Мбапе шутира след получаването на добро подаване. Опитът му от ръба на пеналтерията премина встрани от лявата греда.

67′

Фалкао излиза от терена, за да бъде заменен от Набил Дирар.

60′

Мбапе опита да превърне центриране в гол, но обещаващият му удар с глава от точката на дузпата, прицелен в средата на вратата, беше отразен от Роман Бюрки.

51′

Фалкао засече перфектно центриране от крилото и прати топката с глава в близост до точката на дузпата, но встрани от лявата греда.

48′

ГОЛ ЗА БОРУСИЯ! Осман Дембеле намери с много хубав пас Марко Ройс, който от вътрешността на пеналтерията хладнокръвно оплете топката в горния десен ъгъл за 2:1.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ! МОНАКО ВОДИ С 2:0!

43′

Тома Лемар се отскубна, но вложи прекалено много сила в подаването си към Килиан Мбапе.

36′

Добър пас от Марко Ройс за Пиер-Емерик Обамеянг, но Даниел Субашич излезе и улови.

27′

Ерик Дурм напуска терена, а Осман Дембеле влиза на негово място.

24′

Моутиньо изпълни от ъглов удар, но не успя да намери никой от съотборниците си, тъй като го направи прекалено силно.

20′

Килиан Мбапе тръгна на слалом, но съперников играч се справи добре, отнемайки му топката.

17′

ГОЛ ЗА МОНАКО! Лемар получи от Менди и центрира с левия крак към Фалкао, който с глава засече за 2:0! Задачата на гостите става все по-трудна.

14′

Нури Шахин изпълни свободен удар от средно разстояние, но красивият му удар разтресе дясната греда.

10′

Марко Ройс навлезе в наказателното поле, за да нанесе удар по трева в средата на вратата, но Даниел Субашич внимаваше и го отрази.

7′

Бенжамен Менди центрира, но един от защитниците изчисти топката.

5′

Марк Бартра подкрепя съотборниците си от резервната скамейка. Пострадалият при терористичния акт не е включен в групата и се възстановява от раните си.

Снимка 289333

3′

ГОЛ ЗА МОНАКО! Менди напредна и стреля, вратарят изби лошо и топката попадна в Мбапе, който от близко разстояние насочи в левия ъгъл и се разписва за 1:0! Какво начало на срещата!

1′

НАЧАЛО НА МАЧА! Двубоят започна с 5 минути по-късно заради мерките за сигурност, които забавиха придвижването на Борусия към стадиона.

Жермен Бендер

Монако посреща Борусия (Дортмунд) в реванш от четвърфиналите на Шампионската лига. "Монегаските" спечелиха визитата си в Германия с 3:2.

Както е известно, "жълто-черните" бяха преживели голям шок, след като станаха обект на тероризъм.

Борусия обаче ще трябва да показва мъжетсво и да забрави за кошмара.

За домакините аут са Бошилия, Карийо и Сидибе, които са контузени, както и Фабиньо, който е наказан. Гостите от своя страна ще бъдат без Гьотце, Бартра и Шюрле, които са с травми.

Статистиката показва, че последните 5 тима, които печелят гостуването си в елиминациите на Шампионската лига с 3:2 продължават напред в турнира.

Монако пък успя да спечели четири от последните си пет мача срещу германски отбори у дома във всички турнири. Единственото им поражение от тези срещи на родна земя бе срещу Гладбах през 1996 година с 0:1 за Купата на УЕФА.

Томас Тухел отсече: Готови сме да вземем желания резултат, по-стабилни сме емоционално

"Знаем, че ще бъде трудно срещу Монако, но имаме самочувствието да се справим", заяви треньорът на Борусия (Дортмунд)