Милан спечели с минималното 1:0 първия четвъртфинал срещу Наполи в Шампионската лига. Безкрайният опит в надпреварата определено помогна на "росонерите", които във втори пореден мач развенчаха мита за непобедимите неаполитанци. В герой за домакините се превърна Исмаел Бенасер с гола си в 40-ата минута, който ще даде достатъчно увереност за хората на Стефано Пиоли преди ответния сблъсък на стадион "Диего Марадона".

Миланистите можеха да се поздравят и с по-изразителен успех, но веднъж гредата удари Симон Кяер. Наполи беше без головия си терминатор Виктор Осимен, което даде негативен ефект. Срещата не можа да доиграе Замбо Ангиса, който си изработи два бързи жълти картона.

Реал (Мадрид) - Челси 2:0 в четвъртфинал от Шампионската лига

Реал (Мадрид) стори очакваното срещу Челси и направи голяма крачка към полуфиналите

Бензема и Асенсио дариха "кралете" с отличен аванс преди реванша на "Стамфорд Бридж"

В началните минути гостите от Наполи опитаха да покажат, че онова 0:4 преди няколко седмици е било плод на случайността. "Партенопеите" пропиляха златна възможност за след само секунди футбол на "Сан Сиро". Хвича Кварацхелия имаше отличния шанс да накаже "росонерите", но завършващия му удар срещна тялото на вражески защитник.

Снимка 614265

В 12-ата минута Пьотр Жиелински реши да пробва късмета си с хубав шут от далечна дистанция, който предизвика отличната намеса на Менян.

Обичайната опасност от Милан пък се казваше Рафаел Леао. Португалската звезда напомни за фантастичния си дрибъл и с лекота задмина няколко играчи на южняците. Минаващият му изстрел обаче не намери желаната цел.

За кеф на своите верни тифози, Милан поведе с настъпването на 40-ата минута. Брахим Диас даде нужния тласък на светкавична контра, при която "росонерите" имаха отявлено числено превъзходство. След няколко щастливи рикошета, кълбото стигна до Исмаел Бенасер, който с плътен изстрел не остави шансове на Мерет за 1:0.

Снимка 614263

В самия край на тази част селекцията на Пиоли можеше и да удвои своята преднина. Симон Кяер се ориентира най-добре при центриране от корнер, но насочването му с глава разтресе напречната греда.

Веднага след паузата, Елмас стреля с глава, но Менян изби топката в корнер. При последвалото му изпълнение Ди Лоренцо за трети път в мача нанесе удар с глава, но го направи в обсега на вратаря, който улови топката.

Малко след това капитанът на гостите пробва нов изстрел, който беше блокиран от Кяер. В 71-вата минута Жиру опита задна ножица, която се оказа много несполучлива. Междувременно, Замбо Ангиса си изкара два бързи жълти картона за нарушения срещу Тео Ернандес и така беше изгонен от игра в 74-тата минута.

Снимка 614262

В 87-ата минута Ди Лоренцо отново се доказа като най-опасния играч на "партенопеите" в двубоя, като отправи коварен шут, който обаче беше отразен от Менян. Секунди по-късно резервата Матиас Оливера стреля с глава, но топката профуча малко над вратата. Последва далечен удар на Леао, който завърши в обятията на Мерет.

Реваншът между двата тима е насрочен за 18 април. До него за отборите предстои по едно шампионатно изпитание в Калчото. Милан гостува на Болоня, докато Наполи приема на свой терен Верона.