Отборът на Марибор се приближи изключително близо до евентуални плейофи за влизане в групите на Лига Европа с Лудогорец.

Тази вчер шампионът на Словения загуби у дома с 1:3 от Розенборг, в двубой от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Именно отпадналият от тази двойка ще премери сили с победителя от сблъсъците между Лудогорец и ТНС, но във втория по сила европейски клубен турнир.

Порто и Олимпиакос с важни победи по пътя си към плейофите

Фаворитите победиха съответно ФК Краснодар и Истанбул Башакшехир

Двубоятна "Людски врт" не се разви никак добре за възпитаниците на Дарко Миланич, който понесоха два тежки удара веднага след паузата. В епицентъра на събитията пък попадна централният нападател на Розенборг - Александер Сьодерлунд.

Първото му попадение падна в 50-ата минута. Норвежкият национал отправи страховита бомба от пряк свободен удар, която направи безпомощен Пирич. Четвърт час по-късно таранът направи 0:2. Той беше забравен на далечната греда и с глава се възползва от асистенция на Асен.

Снимка 437688

Източник: EPA/БГНЕС

Легендата на Марибор - Таварес върна своите в мача в 70-ата минута. Капитанът взе нещата в свои ръце и с плътен шут по земя извън наказателното поле намали до 1:2. Радостта на "виолетовите" обаче продължи точно 60 секунди, тъй като Йенсен оформи крайното 1:3.

Отбраната на домакините не успя да изчисти топката след страхотно меле, а всичко това помогна на гореспоменатия да реши почти всичко в тази турнирна двойка.

Реваншът в Трондхайм е след шест дни. Победителят ще срещне триумфиралият от двойката Динамо (Загреб)/Ференцварош.