Едни от най-класните тимове, участващи в квалификациите за групите на Шампионската лига - Порто и Олимпиакос направиха важна крачка към класиране в плейофите на надпреварата. Тази вече въпросните тимове спечелиха с по 1:0 гостуванията си съответно на ФК Краснодар и Истанбул Башакшехир.

Аякс и ПАОК зарадваха феновете в Солун с неочаквано зрелище, 4 гола и много драма

Автогол помогна на амстердамци

"Драконите" имаха тежка визита в Русия, като победата беше изкована 60-секунди преди последния съдийски сигнал. Тогава точен беше Серджио Оливейра. Португалецът реши всичко с перфектно изпълнен фаул, който не остави никакъв шанс на Сафонов.

Снимка 437680

Източник: EPA/БГНЕС

Домакините може да имат претенции към главния съдия Щелер от Германия, който през втората част не отсъди дузпа за "биковете" заради игра с ръка на вражески играч в наказателното му поле. В последните минути пък стражът на Порто - Агустин Маркезин направи страхотно спасяване срещу Маркус Берг.

Олимпиакос оцеля в здрава битка срещу Башакшехир. Двубоят в Истанбул беше белязан от много нерви и куп жълти картони. Най-вече за турския клуб. Поради този факт едва ли е изненада, че в 80-ата минута изгонен беше Кахвечъ.

Триумфът за "червено-белите" беше подсигурен от Масурас. Матийо Валбуена демонстрира техника в близост до наказателното поле, след което центрира отлично за своя колега, който с глава засече в мрежата на Гюнок.

Снимка 437679

Драмата беше пълна, като в последната секунда от даденото продължение, Един Вишча от състава на Башакшехир изпусна дузпа.