Австрийският ЛАСК (Линц) поднесе сензацията на вечерта в третия предварителен кръг на Шампионската лига. Тимът надви Базел като гост с 2:1 и направи сериозна стъпка към това да елиминира сочения за фаворит швейцарски клуб.

Мачът на "Санкт Якоб -Парк" премина под изключителна подкрепа на местните фенове, но и те не успяха да предотвратят злощастната съдба за "синьо-червените". Първият гол за ЛАСК падна малко след паузата и беше дело на Траунер. Михорл центрира отлично от корнер и за бранителя на гостите остана лесното - да матира с глава Омлин.

Снимка 437686

Източник: EPA/БГНЕС

Още по-тежко за Базел стана в 82-ата минута, когато хората на Марсел Колер вече губеха с 0:2, когато точен беше Клаус. В самия край малка надежда за швейцарците донесе Лука Зуфи, който оформи крайното 1:2.

В другия мач по същото време, ЧФР Клуж и Селтик завършиха при равенство 1:1. По-доволни от случилото се със сигурност трябва да са "детелините". Момчетата на Нийл Ленън имаха доста трудности с румънския шампион, като изоставаха още в средата на първата част след попадение на Рондон. Малко по-късно Форест отбеляза и важният гол на чужд терен, който със сигурност фаворизира шотландците за реванша в Глазгоу.