Отборът на Манчестър Сити стартира с успех защитата на трофея си от Шампионската лига. Напълно очаквано "гражданите" взеха домакинството си на сръбския първенец Цървена звезда с 3:1. За балканците обаче този двубой може и да буди някакъв повод за гордост, след като на почивката "звездашите" водеха с 0:1.

През втората част хората на Пеп Гуардиола обаче намериха познатия си ритъм и вкараха три безответни гола в мрежата на западните ни съседи.

Барселона - Антверп 5:0 в Шампионска лига

Барселона с ударно начало, отнесе Антверп с 5:0

Вижте подробности

Сити доминираше тотално през първото полувреме, но головете така и не падаха. Малко преди почивката Букари шокира миналогодишните шампиони. Ганаецът избяга от защитата при контраатака и простреля Едерсон, но страничният рефер вдигна флага за засада. След намесата на ВАР голът беше зачетен и Цървена звезда сензационно поведе.

Снимка 634494

Две минути след старта на втората част обаче Манчестър Сити изравни. Халанд намери Хулиан Алварес, който я прати в мрежата на гостите за 1:1.

В 53-ата минута "гражданите" обърнаха срещата с гол на Кайл Уокър. Радостта на шампиона продължи кратко, тъй като попадението бе отменено заради засада.

Хулиан Алварес успя да донесе и обрата на английския тим, след като в 60-ата минута отбеляза страхотен гол от пряк свободен удар.

Именно аржентинецът обаче направи фрапиращ пропуска в 66-ата минута, след като Халанд нанесе силен удар с глава, отбит от Глазер в гредата. Топката стигна до Алварес, който обаче не успя да отбележи в опразнената врата.

В 73-ата минута Родри удвои преднината на Сити, след като стреля от границата на наказателното поле, а топката попадна в долния десен ъгъл.

В следващия кръг Манчестър Сити гостува на добрия си познайник РБ Лайпциг, докато Звезда ще търси нещо повече от мача си с Йънг Бойс.

Лацио - Атлетико (Мадрид) 1:1 в мач от Шампионската лига

Драма по холивудски сценарий! Вратарят на Лацио шокира Атлетико (Мадрид) с гол в последната секунда

Двата клуба не успяха да се победят на "Олимпико" - 1:1