Отборите на Лацио и Атлетико (Мадрид) не се победиха във вълнуващ двубой от първия кръг в груповата фаза на Шампионската лига. Срещата на "Олимпико" завърши при равенство 1:1, но със сигурност ще се помни дълго от любителите на футбола. До 94-ата минута не се случи нещо свръхестествено, тъй като "рохибланкос" пазеха своята преднина, дадена им от младока Бариос през първото полувреме.

Последните секунди във Вечния град обаче бяха като по холивудски сценарий. В атака за "бианкочелестите" се включи стражът им Иван Проведел, който след чудесно центриране на Луис Алберто порази с глава невярващите възпитаници на Чоло Симеоне.

ПСЖ - Борусия (Дортмунд) 2:0 в Шампионска лига

ПСЖ с летящ старт след победа над Борусия (Дортмунд) в Шампионска лига

Мбапе и Хакими се разписаха

Така донякъде и логиката възтържествува, защото през по-голям период от срещата, именно лациалите бяха по-активният тим в предни позиции.

Тифозите на Лацио бяха сътворили страхотна атмосфера за своите любимци, които обаче стартираха леко сковано. Активността беше в редиците на гостите, като няколко добри захождания към вратата на Проведел с късмет не завършиха с нещо по-съществено.

Даичи Камада се отличаваше в халфовата линия на "бианкочелестите". В 12-ата минута японецът проби от дълбочина и отправи хубав шут по земя, който беше отразен от Ян Облак.

Йънг Бойс - РБ Лайпциг 1:3 в мач от Шампионската лига

РБ Лайпциг тръгна уверено в Шампионската лига

"Биковете" се наложиха над Йънг Бойс като гости

Домакините имаха претенции към главния съдия в 16-ата минута, когато Фелипе Андерсон беше леко сритан в наказателното поле на Атлетико, но реферът категорично стопира каквито и да е надежди на лациалите за дузпа. Секунди по-късно селекцията на Симоне Индзаги изпълни корнер, а на близка греда с глава отигра Романьоли, ала топката премина над вратата на Облак.

Снимка 634479

Един от най-креативните футболисти на Лацио - Луис Алберто, демонстрира своя "творчески футболен натюрел", след като засече с воле центриране по въздух. Коженото кълбо обаче премина в близост до страничната греда на Облак.

Малко неочаквано, с оглед случващото се до този момент, Атлетико (Мадрид) беше отборът, който съумя да открие резултата на "Олимпико". Младокът Пабло Бариос получи пас от Молина, а авантюристичният му изстрел се отклони в крака на Камада, за да подлъже фатално Иван Проведел за 0:1.

Снимка 634478

Втора лоша новина връхлетя "орлите" след тази с гола на Бариос. Лука Пелегрини получи травма и Маурицио Сари принудително трябваше да прави рокада, заменяйки го с опитния албанец Елсаид Хисай.

Матиа Закани осъществи добро включване по фланга, но му липсваше завършващия пас към Чиро Имобиле, с което бе провалена нова добра атака на Лацио, този път в 43-ата минута.

Лацио търсеше промяна в развоя на събитията и десетина минути след паузата Чиро Имобиле сътвори пропуска на вечерта. "Рохибланкос" се провалиха тотално при изнасяне на топката, а секунди по-късно тя попадна в краката на капитана на Лацио, който от непосредствена близост направи по-трудното и намери точно тялото на Проведел.

Снимка 634477

Атлетико (Мадрид) можеше да удвои своята преднина четвърт час преди последния съдийски сигнал. Иван Проведел обаче остави Лацио в срещата, след като скъси навреме ъгъла и отрази изстрела на бразилския халф-бек.

В 86-ата минута Луис Алберто се опита да вдъхне нови сили на своите колеги с опит за изравнително попадение, но пък изстрела на Луис Алберто кацна малко зад горната греда на Облак.

Словенският вратар на гостите Ян Облак имаше фундаментален принос за съхраняването на трите точки в даденото от съдията продължение. Тогава стражът протегна максимално дясната си ръка, за да избие изключително добре насочен изстрел по земя на резервата Данило Каталди.

Лацио - Атлетико (Мадрид) 1:1 (Развой на срещата по минути)

Вратар се превърна в големия герой

Същинската драма беше оставена за последните секунди от даденото продължение. Лацио не спираше да търси равенството, а в помощ на тази обща цел се включи и вратарят на "бианкочелестите" Иван Проведел. Първоначално корнерът на "орлите" не даде ефект, но Луис Алберто имаше възможност да изсипе още една топка в полето на гостите. И там се случи магията, стражът на римляните се изскочи от дълбочина измежду трима сюрпризирани футболисти на Атлети и с глава, като голям централен нападател, шокира и свои, и чужди за крайното 1:1!

Снимка 634483

В следващия кръг Атлетико (Мадрид) приема у дома шампиона на Нидерландия - Фейенорд, докато Лацио гостува на Селтик.

Милан - Нюкасъл 0:0 в Шампионска лига

Нюкасъл се завърна в ШЛ с равенство срещу Милан в "Групата на смъртта"