90′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Райн-Некар Арена", гр. Зинсхайм Зрители: 26535
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Манчестър Сити спечели гостуването си на Хофенхайм с 2:1 в Шампионската лига

Грешка на съперников бранител дари Ман Сити с важен успех в Шампионската лига

"Гражданите" победиха Хофенхайм с 2:1

88′

ГООООЛ ЗА СИТИ!!! ДАВИД СИЛВА!! 1:2! Мъките на Сити все пак доведоха до успешен финал, след като 88-ата минута скъпоценно попадение отбеляза Давид Силва. Испанецът се възползва от груба грешка на младия бранител Стефан Пош и от удобна позиция намери мрежата на Хофенхайм.

82′

Още една промяна за домакините. Флориан Грилич отстъпва своята позиция на Леонардо Битенкур.

76′

Последна смяна за Сити. В игра се появява Рияд Марез, заменящ безкрайно неубедителния днес Рахийм Стърлинг.

73′

ГРЕШНО РЕШЕНИЕ! Английският първенец беше ощетен в 73-ата минута, когато главният съдия Дамир Скомина не отсъди чиста дузпа за "гражданите". Лирой Сане остана сам срещу Бауман и бе съборен от вратаря на Хофенхайм, но словенският рефер даде знак играта да продължи. Нещо, което изнерви до краен предел Кун Агуеро и компания.

Снимка 381489

Източник: uefa.com

68′

ЗА КОЙ ЛИ ПЪТ! В 68-ата минута Пеп Гуардиола бе колкото сюрпризиран, толкова и спокоен, след като научи новината за поредната контузия на Илкай Гюндоган. Халфът получи разтежение, което му попречи да довърши мача, а на негово място се появи Бернардо Силва.

66′

Жълт картон за Кайл Уокър, който влезе безумно в краката на Павел Кадержабек.

Снимка 381491

61′

Пеп Гуардиола прибягва до смяна на своите защитници - Джон Стоунс заменя имащия жълт картон Николас Отаменди.

60′

И ОТНОВО БАУМАН!! Вратарят на Хофенхайм - Оливер Бауман бе на позиция и в 60-ата минута, когато за кой ли път бе последна преграда за гола на Сити. Фернандиньо докосна с глава остро центриране в полето на германците, но стражът със сетни сили изби в корнер.

Снимка 381493

57′

Картон за Демирбай, който си отмъсти на Давид Силва с грубо нарушение.

54′

Юлиан Нагелсман заменя своите централни нападатели. Адам Салай излиза, за да отстъпи мястото си на Андрей Крамарич.

53′

СИЛВА!! Испанският плеймейкър Давид Силва откри фестивала на "гражданските пропуски" за втората част. В 53-ата минута  той уважи пробив на свой колега по левия фланг, но шутира в аут от непосредствена близост.

47′

Възпитаниците на Юлиан Нагелсман започнаха надъхано и втората част. Доказателство за това бе един много опасен изстрел на Флориан Грилич, който премина малко над горната греда на съперника.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 381494

45′

ПОЧИВКА!

39′

БЕЛФОДИЛ! Не само обаче Сити можеше да атакува опасно. Хофенхайм отправи ясно послание на английския шампион, след като разгърна бърза комбинация малко преди почивката, която позволи на Ишак Белфодил да стреля диагонално. На мястото си беше Едерсон, който сигурно отрази това добро положение за "сините".

Снимка 381487

Източник: EPA/БГНЕС

37′

Фернандиньо получава картон заради действията си срещу Демирбай.

35′

Оливер Бауман изпъкна с още едно спасяване в 35-ата минута, когато с една ръка отклони една насочена до съвършенство топка от Агуеро към неговия горен десен ъгъл.

32′

АГУЕРО!! Гостите пропиляха нов чудесен шанс за втори гол в 32-ата минута. Лирой Сане шокира дори и собствените си съотборници, след като на шега, и на изключително малък периметър, излъга петима футболисти на Хофе. В крайна сметка топката му бе избита, но стигна до Кун Агуеро, който отблизо с акробатичен изстрел, не можа да намери очертанията на вратата.

28′

Пеп Гуардиола влезе в конфликт с главния съдия, след като остана недоволен от негово отсъждане край тъчлинията. Това накара Дамир Скомина да отправи официално предупреждение на каталунеца, който при второ провинение ще бъде пратен да догледа двубоя от трибуните.

23′

На трибуните на "Райн-Некар Арена" е германският селекционер Йоаким Льов, който наблюдава срещата със своя помощник в Бундестима - Андреас Кьопке.

21′

"Гражданите" вече напълно контролират събитията на терена. Реалните положения пред вратата на Бауман обаче не носят опасността, която желае техния мениджър Хосеп Гуардиола.

15′

СТЪРЛИНГ! Ман Сити можеше да стигне до пълен обрат още с настъпването на 15-ата минута. Островитяните демонстрираха своята изключителна сила на контраатака, като бързият Стърлинг се откъсна от Кадержабек и остана сам срещу Бауман. Капитанът на Хофенхайм обаче сътвори решително спасяване с крак.

13′

В 13-ата минута на терена прехвърчаха леки искри между Кайл Уокър и халф-бека на "сините" - Павел Кадержабек. Англичанинът беше гневен на своя противник, защото прекалено наивно опита да си спечели дузпа.

12′

Първи жълт картон в мача. Получава го Николас Отаменди, който направи нарушение в центъра срещу Адам Шалай.

Снимка 381488

9′
Снимка 381479

8′

ГООООЛ ЗА СИТИ!! 1:1!!! СЕРХИО АГУЕРО!! Изненадата в Зинсхайм не се задържа особено дълго, след като хората на Пеп Гуардиола изравниха още в 8-ата минута. По подобие на головия пас на съперника, Давид Силва пусна хитро в коридор за Лирой Сане. Крилото демонстрира отборна игра и комбинира с непокрития Кун Агуеро, който макар и с известни трудности, успя да промуши коженото кълбо между скочилите му да го спрат трима защитници на Хофенхайм.

3′
Снимка 381478

2′

ГОООЛ ЗА ХОФЕНХАЙМ!! 1:0!! БЕЛФОДИЛ! Едва ли някой на "Райн-Некар Арена" очакваше какво ще се случи само няколко секунди след първия съдийски сигнал на Дамир Скомина. Хофе организира отлична атака, която шокира именития му съперник с ранен гол. Керим Демирбай пусна хитър пас между централните бранители на Сити за Ишак Белфодил. Алжирският нападател остана сам срещу Едерсон и елегантно го преодоля за 1:0.

1′