Манчестър Сити победи без затруднения Олимпиакос в двубой от Група "С" на Шампионската лига.

Срещата на стадион "Етихад" завърши при резултат 3:0.

С голове за победителите се отличиха Феран Торес, Габриел Жезус и Жоао Кансело.

Хосеп Гуардиола: Състоянието на Агуеро се подобрява, но не мога да кажа нищо със сигурност

"Спечелихме мачовете си с Порто и Олимпик и утре може да направим още една стъпка към нашата цел"

Големият фаворит в групата Сити очаквано стартира с две победи и с този си успех днес направи сериозна крачка към класиране на елиминациите. "Гражданите" спечелиха шест от последните си 7 срещи в турнира.

Домакините до голяма степен съхраняваха своите усилия, като не се втурнаха в безумни атаки от началото, до края на първата част.

Вместо това Гуардиола заложи на постепенни акции, съчетани с такива, с по едно докосване, преминаващи директно през отбраната на съперника.

Резултатът бе открит след 12 минути игра.

Точен за манчестърци бе изненадващ голмайстор, с оглед представянето на състава на терена до този момент. Феран Торес попадна в прегръдките на съотборниците си, разписвайки се за 1:0 и давайки предимство на своя отбор в резултата.

Снимка 503692

Източник: Twitter

Нови две атаки на "гражданите" преди паузата бяха близо до повторение на крайния ефект от тази акция на тима, но до реализиране на нови попадения преди паузата на полувремето не се стигна.

В края на срещата, съвсем методично и като по учебник, Сити нанесе своя решителен удар.

В рамките на 9 минути отборът реализира нови два гола, с които приключи битката.

В 81-ата минута Габриел Жезус, който направи добра битка тази вечер, покачи на 2:0, преди Кансело да се разпише в последните мигове на редовното време, оформяйки крайния резултат.

В друга среща от групата Порто спечели също с 3:0 при домакинството си на Олимпик (Марсилия).

Марега, Диас и Оливейра, от дузпа, вкараха за победителите. Пайе пропусна удар от бялата точка за гостите.