Манчестър Сити победи Борусия (Дортмунд) с 2:1 в първи мач от четвъртфиналите на Шампионска лига. Битката на "Етихад" предложи очакваната атракция и феновете до последно не знаеха кой ще бъде крайният победител.

"Гражданите" владееха повече топката. Гостите от Германия обаче създадоха главоболия на Едерсон, като дори успяха да отбележат гол на чужд терен, който може да се окаже решаващ след реванша.

Кевин де Бройне откри след чудесна асистенция на Марез в 19-ата минута.

Последваха силни минути на Сити, а второто полувреме също започна с натиск на домакините. Все пак гол падна, но във вратата на "гражданите".

Марко Ройс изравни в 84-ата минута и вгорчи живота на Пеп Гуардиола и неговите възпитаници.

Снимка 526001

Фил Фодън за пореден мач през сезона се оказа джокера за успеха на английския гранд и вкара решителния гол в 90-ата минута. Така Сити спечели срещата, но интригата се запазва за реванша.