Манчестър Сити победи с 3:0 Йънг Бойс като домакин в мач от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. За "гражданите" това бе четвърти пореден успех в група G и той им гарантира преминаване в следващата фаза на турнира. С два гола в двубоя се отличи Ерлинг Холанд (23" дузпа, 52"), който бе под въпрос преди началото на двубоя, и Фил Фоудън, а гостите завършиха двубоя с човек по-малко след червения картон на Сандро Лаупер.

"Гражданите" овладяха случващото се на терена от самото начало на двубоя и започнаха да разиграват доста умело около пеналта. В 6-ата минута Рико Люис пропусна великолепна възможност, като бранител блокира неговия изстрел на голлинията. В 14-ата минута, Матео Ковачич тръгна в хубав пробив, но бе повален на границата на наказателното поле. Антъни Рачиопи обаче се отличи с двойно спасяване срещу изстреля на Кайл Уокър и добавката на Фил Фоудън. Така се стигна до 21-ата минута, когато Матеу Нунеш получи топката в наказателното поле и бе фаулиран от бранител, което доведе до дузпа. Зад топката застана Ерлинг Холанд и откри резултата за 1:0.

Играчите на Джосеп Гуардиола владееха спокойно топката и я разиграваха в търсене на свободни пространства, които да им дадат възможност да изострят по-рязко случващото се на терена. Така времето в мача изминаваше, за да се стигне до добавеното време на първата част, когато Фоудън получи отляво, рязко тръгна на скорост, преодоля бранител и удвои преднината на своя тим.

Двата отбора подновиха второто полувреме по сходен начин в по-ниско темпо и с преимущество на "гражданите". Нещата за гостите от Йънг Бойс се влошиха рязко само в рамките на няколко минути. В 52-ата минута те осъществиха една от малко по-бързите си атаки, топката бе пратена към Холанд около дъгата, а той намери позиция и с левия крак изстреля снаряд в мрежата за 3:0. Само минутка след подновяването на играта Сандро Лаупер, който по-рано направи и дузпата за домакините, извърши грубо нарушение срещу Нейтън Аке и бе изгонен за втори жълт картон.

След тази победа английският тим се класира за осминафиналите в Шампионската лига, като "гражданите" имат пълен актив от 12 точки. Втори е РБ Лайпциг с 9, а Йънг Бойс и Цървена Звезда имат по една и ще се борят да продълживат участието си в Лига Европа.

Милан - ПСЖ 2:1 в мач от Шампионската лига

Обрат срещу ПСЖ запази шансовете на Милан за продължаване напред в Шампионската лига

"Росонерите" изиграха силен мач и спечелиха с 2:1