Отборът на Милан постигна важна победа с 2:1 срещу ПСЖ в мач от група "F" на Шампионската лига. "Росонерите" стигнаха до успеха, след като направиха пълен обрат. Милан Шкриниар изведе парижани напред още в 9-ата минута, но само три по-късно Рафаел Леао изравни. В началото на второто полувреме Оливие Жиру с удар с глава донесе трите точки за състава воден от Стефано Пиоли.

Преди началото на мача ултрасите на Милан от "Curva Sud" хвърлиха множество фалшиви долари към бившия вратар на тима Луиджи Донарума, който сега защитава цветовете на ПСЖ.

Снимка 641081

Първата добра възможност за откриване на резулата бе в полза на домакините, в петата минута, когато Рафаел Леао проби отляво, справи си с Ашраф Хакими и изведе на голова позиция Лофтъс-Чийк, чийто удар не намери целта.

В 9-ата гостите поведоха, с гол на Милан Шкриниар. След центиране от ъглов удар Маркиньос отклони към бившия играч на Интер, който с удар с глава отблизо простреля Майк Менян.

Снимка 641077

Домакините отговориха на удара и малко по-късно стигнаха до изравнително попадение. Донарума първоначално  спаси удар на Жиру, но Рафаел Леао бе на точното място и възстанови равенството след красив удар със задна ножица.

Снимка 641078

Двата отбора продължиха да играят на много високо ниво и си размениха по една голова ситуация в рамките на само няколко секунди в 27-ата минута. Първо Дембеле с техничен удар удари греда, а веднага след това "росонерите" организираха контраатака при която Лофтъс-Чийк изведе Жиру, чийто изстрел намери мрежата, но от външната страна на вратата. До края на първото полувреме нови голове не паднаха и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Шест минути след началото на втората част Милан стигна до пълен обрат. След великолепно центриране на Тео Ернандес отляво Жиру надскочи Милан Шкриниар и с глава направи резулатата 2:1 в полза на домакините.

Снимка 641079

След това темпото на игра малко спадна, за да се стигне до заключителните минути на мача, когато двата тима си размениха по още една отлична ситуация за отбелязане на гол.Първо в 86-ата минута влезлият секунди по-рано, на мястото на Леао, Окафор можеше да реши мача в полза на Милан, но Донарума с чудесно спасяване запази шансовете на ПСЖ. В 89-ата минута друга резрава - Канг-Ин Лий беше много близо до това да изравни резултата, след като демонстрира впечатляваща техника в наказателното поле на Милан и стреля по посока вратата на Менян, но ударът му срещна гредата.

В крайна сметка Милан удържа аванса си и записа първа победа в групата, като вече има 5 точки, с една по-малко именно от ПСЖ, който заема второто място в групата. Лидер е отборът на Борусия (Дортмунд), който по-рано победи Нюкасъл с 2:0. "Жълто-черните" имат 7 точки, докато "джордитата" са последната позиция с 4.

Милан -  ПСЖ 2:1 (Развой на срещата по минути)

Милан - ПСЖ 2:1 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 22:00 часа