Бешикташ постигна трета победа в тазгодишното издание на Шампионската лига и почти си осигури участие на осминафиналите. Турският шампион надигра като гост френския Монако с 2:1. Мачът изглеждаше равностоен, но играта на победителите беше по-мъдра и организирана, докато домакините постепенно потъваха в блато.

НА ЖИВО: Монако - Бешикташ 1:2

Монако - Бешикташ 1:2

"Монегаските" нямат право на грешна стъпка

Двата отбора започнаха предпазливо с леко териториално превъзходство на гостите. Постепенно монегаските овладяха инициативата и пренесоха бойните действия в полето на съперника.

Съществена беше връзката Балде - Фалкао, чрез която се създаваха положения и която донесе първия гол в мача. Балде изведе колумбиеца, който показа головия си нюх и с прецизен удар откри в 30-та минута.

Турският отбор отговори само след четири минути. Куарешма центрира перфектно и връхлитащият Тосун заби топката с глава до близката греда.

Мачът продължи с високо темпо, но постепенно домакините загубиха ритъм, а гостите чакаха нетърпеливо интервала. В края Балде отблизо изпусна чиста възможност за гол с глава.

След почивката гостите започнаха вихрено и нанесоха решителния удар. Тосун вкара второто си попадение, след като защитата на Монако заспа след удар на Арслан в гредата.

Попадението промени играта. Домакините загубиха ориентация и не можеха да намерят път към вратата на Фабрисио. Играчите на Бешикташ контролираха изцяло ситуацията и само малшансът ги лиши от по-убедителен успех.

След резултата в другия мач: РБ Лайпциг - Порто 3:2, Бешикташ има комфортен аванс от 5 точки пред германския отбор и 6 пред португалския. Монегаските имат малък шанс да се преборят за място в следващата фаза на Лига Европа.

РБ Лайпциг спечели първа победа в Шампионската лига за отбор от Източна Германия