Отборът на РБ Лайпциг донесе първа победа на отбор от източната част на Германия в групите на Шампионската лига. Домакините победиха Порто с 3:2 и излязоха на второ място в група "G" с 4 точки.

РБ (Лайпциг) надви с 3:2 Борусия (Дортмунд) далеч от дома

Лайпциг съкруши Борусия (Дортмунд) в мач с пет гола, две дузпи и два червени картона (ВИДЕО)

"Биковете" спечелиха като гости

И петте гола паднаха през първото полувреме. Вил Орбан откри в осмата минута. Изненадващо Икер Касияс беше оставен на пейката и заместникът му Жозе Са изби топката в краката на капитана на домакините, който не му прости.

Десет минути по-късно голмайсторът на гостите Венсан Абубакар изравни след изпълнение на дълъг тъч..

Малко преди почивката паднаха три гола. Емил Форсберг изведе Лайпциг напред в 38-та минута след двойно подаване. Три минути по-късно французинът Жан-Кевин Огустен увеличи на 3:1. Иван Маркано намали минута преди почивката, но това се оказа недостатъчно дори за равенство.

През втората част домакините мъдро задържаха резултата. Огустен на два пъти изпусна да направи победата по убедителна.