Шампионът на България - Лудогорец елиминира Цървена звезда, в драматичен сблъсък между двата тима от третия предварителен кръг на Шампионската лига.

В първата среща съставите завършиха наравно - 2:2 в Разград и българският шампион търсеше задължителна победа в Сърбия, за да продължи напред. Крайният победител от сблъсъка си осигури плейофен мач за попадане в групите на Лигата, а освен това и минимум класиране в груповата фаза на Лига Европа.

Мачът на „Мала Маракана” в Белград завърши при резултат 4:2 за българския състав.

Снимка 247313

В истински герой за победителите се превърна Вандерсон, който се отчете с хеттрик.

В редовното време битката завърши така, както и първата - при резултат 2:2, което наложи изиграването на продължения. Още в самото им начало лудогорци дадоха да се разбере, че няма да чакат дузпите и вкараха на два пъти, чрез Вандерсон.

Другият гол в полза на "орлите" отбеляза Кафу. Попаденията за Звезда бяха дело на Доналд и Ибаняс, като вторият се разписа от дузпа.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си всичко, случило се в Белград:

НА ЖИВО: Цървена звезда - Лудогорец

Всичко или нищо за българския шампион

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев нямаше кадрови проблеми преди началото днес, но според слуховете, специалистът щеше да се сбогува с поста си, ако Лудогорец бе отпаднал днес от Шампионската лига.

Самият наставник запази спокойствие и обяви, че на тима му е нужно само един гол, за да продължи напред. Е, в крайна сметка възпитаниците му реализираха цели 4.

Снимка 247311

Първото полувреме бе поредното блестящо за Лудогорец в Европа, в последните няколко години.

Разградчани позволиха да се окажат в ролята на изоставащи в резултата, но стигнаха до обрата, още преди финала на откриващите 45 минути.

След мощен първоначален натиск на "орлите", съперникът им ги изненада и излезе напред в резултата.

Снимка 247312

Това се случи в 17-ата минута, в която Доналд откри резултата на "Мала Маракана", за радост на феновете по трибуните.

Само 7 минути след това обаче футболната арена затихна, след като Джонатан Кафу премина през повече от половината отбор на Звезда, пращайки топката в мрежата за 1:1.

Пет минути преди почивката пропусналият половин дузина положения до този момент Вандерсон се реабилитира за неточностите си в срещата, вкарвайки за 2:1.

Снимка 247314

Тишината на стадиона беше пронизваща, но пък радостта в българския щаб трудно можеше да се опише.

В самия край на полувремето драмата стана пълна, като първо, по изключително глупав начин Пластун си изпроси 2 жълти картона само за 2 минути и бе изгонен от терена, а малко след това бройката футболисти в двата тима беше изравнена.

Канга блъсна състезател в зелен спортен екип при спряна игра и италианският арбитър му посочи съблекалните.

Вторите 45 минути не започнаха по възможно най-добрия начин за Лудогорец, като Цървена звезда диктуваше темпото на игра и налагаше натиск, който в 62-ата минута даде ефект.

Снимка 247309

Ибаняс бе точен за 2:2, след добре изпълнен единайсетметров наказателен удар, отсъден минута преди това в полза на "звездашите".

Така всичко в този спор започна от самото начално, като именно 2:2 бе резултатът и от първия двубой, игран на българска земя.

До последния сигнал статуквото се запази и това наложи изиграването на продължения.

Две минути след началото им Лудогорец водеше с 3:2, а още толкова по-късно и с 4:2, след две попадения на Вандерсон. Той бе точен след асистенции на Марселиньо и влезлия като резерва Мисиджан.

Домакините бяха окончателно пречупени, дузпи нямаше, последният сигнал бе даден, а Лудогорец остава само на крачка от нова доза европейски емоции в групите на Шампионската лига.