Турнир: Шампионска лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители: 4211

Лудогорец - Балкани 4:0 в квалификационен мач от Шампионската лига

Страхотен Текпетей вдъхна нов живот на Лудогроец в Шампионската лига!

"Орлите" отстраниха косоварите от Балкани след победа с 4:0 в реванша

90+1′

В самия край Балкани можеше да стигне поне до почетното попадение, но много силен удар на Лоренц Траши срещна единствено външната страна на лудогорската мрежа.

89′

Албион Рахмани ще бъде заменен от Йоан Марк-Оливие.

84′
Снимка 626912

Източник: startphoto.bg

83′

Иван Йорданов ще замени Якуб Пиотровски.

78′

Кайо Видал получава жълт картон заради бурния начин, по който изрази своята радост.

77′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 4:0! КАЙО ВИДАЛ! Всичко на "Хювефарма Арена" приключи в 77-ата минута, когато Лудогорец демонстрира доминацията си с четвърти пореден гол. Резервите Делев и Видал пресираха дълбоко последния в защитата на Балкани. Това доведе до грешка, при която атакуващото дуо размени пасове, за да може Кайо Видал да отбележи майсторски за кеф на хилядите по разградските трибуни.

76′

Матиас Тисера бива заменен от Оливие Вердон.

76′

Кирил Десподов е заменен от колегата си в националния отбор Спас Делев.

75′

Капитанът Едвин Куч напуска терена, за да бъде заменен от Арбер Потоку.

Снимка 626911

75′

Грипши вече сяда на резервнаа скамейка, а вместо него продължава Бериша.

75′

Зуба е следващият заменен, появава се Балай.

70′
Снимка 626910

69′

Голмайсторът Бърнард Текпетей напуска терена, за да отстъпи мястото си на Кайо Видал.

69′

Педро Нареси се появява на терена, а замененият ще бъде Доминик Янков.

65′

В следващите минути Балкани опита да вземе владеенето на топката, но така стана уязвим на контраатаки от тима на Ивайло Петев.

64′
Снимка 626909

59′

Алмир Крйециу получава жълт картон.

58′

Франко Русо получава жълт картон.

55′

Първа промяна в състава на Балкани. Таки замени Крйециу.

53′
Снимка 626907

51′

Марсел Хайстер получава първи жълт картон.

48′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 3:0! ТИСЕРА! Лудогорец можеше да спази добрата традиция и веднага след подновяването на играта да отбележи трети гол. Късмет обаче нямаше Доминик Янков, който преодоля Ехеа Колиджъ, но ударът му беше изчистен малко пред голлинията от защитника на Балкани - Байрам Яшаница. Въпросният обаче бързо премина пътя от славата към срама, след като в 48-ата минута допусна кошмарна грешка, за да може Лудогорец да поведе вече с напълно подходящото за продължаване напред 3:0. Яшаница буквално подари кълбото на Тисера, който копна елегантно над вратаря, а след това реализира за класиката.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЧИВКА!

Снимка 626906

45′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 2:0! ТЕКПЕТЕЙ! Полувремето завърши по оптималния начин за момчетата на Ивайло Петев, които изравниха общия резултат с втори гол секунди преди паузата. Попадението падна по почти идентичен начин, след като Фон Витри пак осигури чудесно центриране на фланга. А непокритият на далечната греда Текпетей имаше достатъчно време да нагласи топката на левия си крак, за да отправи едно "торпедо" в мрежата на безпомощните косовари.

35′

ГОНСАЛВЕШ! Още една пропиляна възможност за Лудогорец беше регистрирана в 35-ата минута. Тогава страхотен шут на Клод Гонсалвеш от далечна дистанция с мъка бе отразен от стража на Балкани.

34′
Преди началото на двубоя официално пред публиката беше представен последнят нов футболист на "орлите" - Квадво Дуа.

32′

Доминик Янков проби през центъра на терена и в 32-ата минута се нуждаеше само от точност в паса си, за да намери своя капитан Кирил Десподов. Уви, желанието му се размина с реалността.

21′

Виждайки това, че губят битката на терена, гостите се опитаха да накъсат играта. Използваха се и вечните хитринки на провокацията, които имаха за цел да изкарат картон на някои от футболистите в зелено.

17′
Снимка 626905

13′

ТИСЕРА! Лудогорец можеше тотално да е заличил аванса на Балкани още в 13-ата минута. Тогава Матиас Тисера се възползва от грешка на последния в косоварската защита и остана сам срещу вратаря, ала в сюблимния миг не успя да го преодолее.

8′

Импулсът в представянето на "орлите" беше факт, а всяка една последвала атака на българския отбор вещаеше огромна опасност за Балкани. В осмата минута Доминик Янков демонстрира фантастичен контрол над топката срещу куп от съперникови играчи. В крайна сметка №64 дори съумя да отправи успоредно подаване, но Ехеа Колиджъ някак си стопира кълбото.

3′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 1:0! ТЕКПЕТЕЙ! Срещата-реванш стартира по мечтан начин за селекцията на Ивайло Петев, като гол в полза на Лудогорец падна още в 180-ата секунда. Десподов продължи по фланга за Аслак фон Витри, а центрирането на скандинавеца доведе до объркване между бранител и вратаря на Балкани. Всичко това позволи на дебнещия Бърнард Текпетей да засече с глава в мрежата на косоварите.

1′