Отборът на Лудогорец имаше поредната вълнуваща европейска вечер в Разград! "Орлите" сътвориха голям обрат и изхвърлиха от квалификациите в Шампионската лига тима на Балкани. Косоварите пристигнаха на "Хювефарма Арена" с преднина от два чисти гола, но бяха направени на пух и прах от момчетата на Ивайло Петев. "Орлите" се поздравиха с категорична победа 4:0, като фундаментална заслуга за нея имаше крилото Бърнард Текпетей, изпъкнал с попадения в началото и края на първото полувреме. След паузата косоварите бяха довършени от Матиас Тисера и Кайо Видал.

Лудогорец - Балкани 4:0 (Развой на срещата по минути)

Разградчани с многозначителен обрат в Европа

След вълнуващия международен триумф, Лудогорец си уреди срещи със словенския колос Олимпия (Любляна) във втория квалификационен кръг на пресявките. Първият двубой ще бъде още другата седмица, а за него "орлите" най-вероятно ще могат да използват новата си многомилионна покупка Квадво Дуа.

Снимка 626904

Източник: startphoto.bg

Срещата-реванш стартира по мечтан начин за селекцията на Ивайло Петев, като гол в полза на Лудогорец падна още в 180-ата секунда. Десподов продължи по фланга за Аслак фон Витри, а центрирането на скандинавеца доведе до объркване между бранител и вратаря на Балкани. Всичко това позволи на дебнещия Бърнард Текпетей да засече с глава в мрежата на косоварите.

Импулсът в представянето на "орлите" беше факт, а всяка една последвала атака на българския отбор вещаеше огромна опасност за Балкани. В осмата минута Доминик Янков демонстрира фантастичен контрол над топката срещу куп от съперникови играчи. В крайна сметка №64 дори съумя да отправи успоредно подаване, но Ехеа Колиджъ някак си стопира кълбото.

Лудогорец можеше тотално да е заличил аванса на Балкани още в 13-ата минута. Тогава Матиас Тисера се възползва от грешка на последния в косоварската защита и остана сам срещу вратаря, ала в сюблимния миг не успя да го преодолее.

Снимка 626905

Виждайки това, че губят битката на терена, гостите се опитаха да накъсат играта. Използваха се и вечните хитринки на провокацията, които имаха за цел да изкарат картон на някои от футболистите в зелено.

Още една пропиляна възможност за Лудогорец беше регистрирана в 35-ата минута. Тогава страхотен шут на Клод Гонсалвеш от далечна дистанция с мъка бе отразен от стража на Балкани.

Полувремето завърши по оптималния начин за момчетата на Ивайло Петев, които изравниха общия резултат с втори гол секунди преди паузата. Попадението падна по почти идентичен начин, след като Фон Витри пак осигури чудесно центриране на фланга. А непокритият на далечната греда Текпетей имаше достатъчно време да нагласи топката на левия си крак, за да отправи едно "торпедо" в мрежата на безпомощните косовари.

Лудогорец можеше да спази добрата традиция и веднага след подновяването на играта да отбележи трети гол. Късмет обаче нямаше Доминик Янков, който преодоля Ехеа Колиджъ, но ударът му беше изчистен малко пред голлинията от защитника на Балкани - Байрам Яшаница. Въпросният обаче бързо премина пътя от славата към срама, след като в 48-ата минута допусна кошмарна грешка, за да може Лудогорец да поведе вече с напълно подходящото за продължаване напред 3:0. Яшаница буквално подари кълбото на Тисера, който копна елегантно над вратаря, а след това реализира за класиката.

В следващите минути Балкани опита да вземе владеенето на топката, но така стана уязвим на контраатаки от тима на Ивайло Петев. Te обаче не биваха развивани подобаващо във финалната си фаза.

Снимка 626919

Всичко на "Хювефарма Арена" приключи в 77-ата минута, когато Лудогорец демонстрира доминацията си с четвърти пореден гол. Резервите Делев и Видал пресираха дълбоко последния в защитата на Балкани. Това доведе до грешка, при която атакуващото дуо размени пасове, за да може Кайо Видал да отбележи майсторски за кеф на хилядите по разградските трибуни.

В самия край Балкани можеше да стигне поне до почетното попадение, но много силен удар на Лоренц Траши срещна единствено външната страна на лудогорската мрежа.

Снимка 626910

Така "орлите" си осигуриха двубои със словенците от Олимпия (Любляна) във втория предварителен кръг. Мачовете са съответно на 25.07 и 02.08