Спортинг (Лисабон) бе на път да хвърли бомбата в първия кръг от груповата фаза на Шампионска лига, след като "лъвовете" на Жорже Жезус водиха на Реал (Мадрид) с 1:0 до 90-та минута, но големите шампиони от Мадрид стигнаха до пълен обрат в продължението и се поздравиха с успех 2:1!

Иначе бившият отбор на Кристиано Роналдо изигра страхотен мач на стадиона в испанската столица, в който противно на всякакви очаквания демонстрира офанзивен, разнообразен и атрактивен футбол.

Силно впечатление направи юношата Желсон Мартинс, който със сигурност след двубоя вече е в полезрението на някои от най-добрите клубове в Европа. Младокът се скъса да тормози защитата на домакините с непрестанните си пробиви.

Още във 2-та минута Бруно Сезар можеше да вкара гол, но негов удар от далечна дистанция мина встрани от вратата на Касия. Последва пробив на Мартинс по десния фланг, който пусна топката успоредно на голлинията, но Бас Дост се забави и не успя да играе с кълбото на 3 метра пред вратата.

Реал така и не успяваше да достигне по никакъв начин до положение пред вратата на Руи Патрисио, с изключение на един далечен удар на Кристиано Роналдо, който обаче отразен от стража на Спортинг. До края на полувремето Сезар и Адриен Силва отново опитаха да вкарат от добри позиции, но Касия извади и двете положения.

НА ЖИВО: Реал (Мадрид) - Спортинг (Лисабон)

Кристиано Роналдо се изправя срещу бившия си клуб

Нямаше как обаче Касия да извади удара на Бруно Сезар в началото на второто полувреме, който намери топката с левия крак по диагонал и я прати в долния ляв ъгъл на вратата - 1:0 за Спортинг! Последваха още две опасности пред вратата на Реал, но до гол не се стигна заради пропуски на Бас Дост.

Зинедин Зидан отговори с двойна смяна - Бейл и Бензема напуснаха за сметка на Мората и Васкес, което веднага раздвижи атаката на "белите". Това доведе до добри положения пред Дани Карвахал и Каземиро, които обаче не съумяха да поразят целта.

Така се стигна до кулминацията в заключителните минути на двубоя, когато не се виждаше как Реал може да вземе нещо от мача. Кристиано Роналдо първо нацели гредата от 3 метра, но юношата на Спортинг се реваншира секунди по-късно, след като изпълни перфектно пряк свободен удар в 90-та минута, с което резултатът бе изравнен - 1:1!

Последва четириминутно продължение, в което Алваро Мората засече центриране с глава на Марсело и хвърли в екстаз публиката на "Бернабеу" - пълен обрат за Реал и 3 точки за актива на "белия балет".