Старши треньорът на Динамо (Киев) Мирча Луческу беше критичен към представянето на своя отбор в мача срещу Барселона. Украинският гранд загуби с 0:1 на "Камп Ноу", а Луческу изтъкна, че играчите са били прекалено респектирани от съперника.

"Разбира се, че не съм доволен. Не ми харесва резултатът, не ми хареса и как играхме до почивката. През второто полувреме преодоляхме страха от това, че срещу нас е Барселона и можехме да измъкнем нещо. Подобрението беше видимо.

Футболистите трябва да свикнат с нивото на Шампионската лига. Тук съперниците са по-бързи, по-технични и по-агресивни, отколкото в първенството на Украйна. Барселона извърши 18 нарушения, а ние - 7. Съперникът много умно спря с фаулове всичките ни опити за скоростни атаки. Силата на Барса е точно в пресата.

Мисля, че през второто полувреме имаше нарушение срещу Денис Гармаш в наказателното поле, но съдията не ни даде дузпа. Срещу такива отбори е ясно, че няма да имаме много положения и трябва да извличаме максимума от всяка ситуация. Вярвам, че в реванша ще се представим по-силно", завърши Луческу.

Барселона се отпуши в Шампионската лига, каталунците победиха Динамо (Киев)