Ливърпул разби с 5:0 като гост Порто в първи мач от 1/8-финалите на Шампионската лига. Английският гранд бе тотален господар в срещата и си осигури място в следващата фаза на турнира още днес, правейки втория двубой протоколен. Садио Мане (25,53,86) заби хеттрик, а по едно попадение на "До Драгао" вкараха Мохамед Салах (29) и Роберто Фирмино (70).

Реваншът на "Анфийлд" е на 6 март.

Срещата започна с териториално превъзходство на домакините. Именно "драконите" създадоха първата опасност в срещата. Отавиньо получи подаване от Марега в наказателното поле, освободи се от двама защитници и стреля, но топката рикошира в крака на Ловрен и излезе в корнер.

Порто - Ливърпул 0:5

Порто - Ливърпул 0:5, хеттрик на Мане

Сблъсъкът между двата тима започва в 21,45 часа

Ливърпул отговори с неточен удар на Робъртсън. В 19-ата минута топката попадна в Салах след грешка на вратаря Жозе Са. Египтянинът можеше да опита удар към вратата, но вместо това реши да подава на Мане и Рейес изчисти.

В 25-ата минута Ливърпул поведе. Вайналдум проби и стреля, топката рикошира в играч на Порто и се озова в Мане. Сенегалецът без да се бави нанесе силен удар, Жозе Са закачи кълбото, което мина под плонжа му и влезе във вратата.

Снимка 340309

Четири минути по-късно играчите на Юрген Клоп нанесоха своя втори удар в мача. Вина за попадението имаше стража на Порто, който не успя да отиграе добре една топка, която бе отнета от Милнър. Английският национал финтира играч на домакините и нанесе удар по диагонала, но нацели гредата гредата. Топката попадна в Мохамед Салах, който се справи с Жозе Са и насочи топката във вратата за 0:2.

В 40-ата минута Фирмино опита далечен удар, но без особен успех.

Снимка 340317

В края на полувремето Порто бе близо до това да върне един гол. Браими подаде на Тикиньо в наказателното поле. Бразилецът от движение стреля опасно, но топката мина покрай лявата греда.

Треньорът на Порто Серджо Консейсао опита да промени играта на своя тим като на полувремето пусна в игра Хесус Корона на мястото на Отавио. Вместо това обаче гостите организираха перфектна контраатака в 53-ата минута, която доведе до трети гол във вратата на Жозе Са. Фирмино и Салах направиха двойно, бразилецът се озова на стрелкова позиция, но стражът на Порто отрази неговия удар. Топката попадна в Мане, който без колебания вкара за 0:3 с втория си гол в мача.

Снимка 340319

В следващите минути темпото на игра спадна. Домакините опитаха два удара чрез Марега и Уорис, но не затрудниха Кариус.

Така се стигна до 70-ата минута, когато Ливърпул заби четвърти гол във вратата на "драконите". Този път негов автор бе Роберто Фирмино. Бразилецът бе оставен непокрит в наказателното поле и след отличен пас на Милнър се разписа за 0:4.

Снимка 340311

В 83-ата минута Мане бе близо до хеттрик, но не успя да нанесе хубав завършващ удар. Минута по-късно сенегалецът все пак се разписа за трети път в мача. Той стори това със силен удар извън наказателното поле, с което оформи и крайното 0:5.