90′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Пушкаш Арена", гр. Будапеща (Унгария) Зрители:
90′

КРАЙ НА МАЧА! Ливърпул победи РБ Лайпциг с 2:0!

84′

Трент Арнолд опита да подаде топката в наказателното поле, но тя беше изчистена в корнер, след който не последва нищо опасно.

80′

Хендерсън получава жълт картон.

78′

Анхелиньо засече топката в наказателното поле, но стреля твърде неточно за ужас на треньора Нагелсман, който видимо недовослтва до тъчлинията.

Снимка 518932

73′

Ливърпул владее инициативата след двата удара по иначе добре играещия до този момент състав на импровизираните домакини.

72′

Алекс Окслейд-Чембърлейн замени Тиаго Алкантара.

68′

Жълт картон за Кабак.

64′

Юсуф Поулсен заменя Амаду Айдара.

64′

Вили Орбан замени Мукиеле.

58′

ГОЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! Нова груба грешка на защитата на Лайпциг! Играч на Ливърпул прати далечно подаване към Мане, Мукиеле се размина с топката и сенегалецът изскочи сам срещу вратаря и с удар по тревата направи преднината на Ливърпул убедителна.

Снимка 518944

53′

ГОЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! Каква грешка на капитана на символичните домакини!Забицер опита да подаде към Клостерман, но Салах дебнеше, напредна и сам срещу вратаря нямаше как да сгреши и разстреля мрежата на германците за 1:0! Четвърто попадение за Мохамед Салах в турнира от началото на сезона!

Снимка 518945

52′

Жълт картон за Кристофър Нкунку.

47′

Чудесна възможност за Лайпциг. Нкунку напредна и с удар по диагонала опита да прониже мрежата на "мърсисайдци", но Алисон се прояви с много добро спасяване. Вратарят бе непоколебим, напук на постоянните критики след грешките в дербито с Ман Сити.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

46′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! 0:0

Снимка 518931

43′

Дани Олмо прати топката в наказателното поле, в опит да изведе съотборник в идеална стрелкова позиция, но защитата на "мърсисайдци" изби.

35′

Мане опита да намери Фирмино от хубава позиция, Упамекано не се намеси както трябва, но за негова радост топката излезе в аут.

32′

Робъртсън опита далечен удар след като вратарят бе излязъл напред и левият бек се опита да го прехвърли, но Гулачи улови топката с цената на това да се удари лошо в гредата.

20′

Кристофър Нкунку подаде към Анхелино, който обаче стреля много разочароващо.

Снимка 518930

14′

Възможност за Ливърпул! Мохамед Салах изскочи на голова позиция след като получи дълъг пас и навлезе в наказателното поле като опита да прехвърли вратаря, който обаче изби с рамо.

10′

Равностойни първи десет минути на мача. Двата отбора демонстрират отворен футбол.

6′

Норди Мулер получи жълт картон.

5′

Възможност за германците! Лайпциг проби защитата на "мърсисайдци". Олмо центрира отляво към Забицер, който в наказателното поле стреля с глава, но топката се отби в страничната греда.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

Главният съдия Славко Винчич дава НАЧАЛО НА МАЧА на "Пушкаш Арена"!

65 Кларксън

РБ Лайпциг и Ливърпул ще премерят сили в първи осминафинален сблъсък от Шампионската лига. Поради проблемите с новия щам на COVID-19, "биковете" нямат възможност да приемат англичаните на свой терен, бидейки принудени да "домакинстват" на "Пушкаш Арена" в Будапеща, Унгария.

РБ Лайпциг вече показа, че ще бъде важен фактор в турнира. През миналия сезон "биковете" достигнаха до 1/2-финала и сега ще опитат да повторят това си постижение.

Барселона - ПСЖ 1:4, хеттрик на Мбапе

Проблеми и за двамата наставници преди първия мач на "Камп Ноу"

В същото време Ливърпул изглежда доста разклатен този сезон, особено в Премиър лийг. Многото контузии в състава на мърсисайдци оказаха своето влияние и отборът започна да буксува, свличайки се до четвъртото място във временното класиране, на цели 13 точки зад лидера Манчестър Сити.