Ливърпул отново застана на пътя на Манчестър Сити, нокаутирайки своя богат съперник с класическото 3:0 на "Анфийлд", и отново се наслаждава на незабравими европейски вечери.

Прогнозите на Пеп Гуардиола, който преди срещата обяви, че "нападението на Ливърпул е почти невъзможно да бъде спряно", се сбъднаха. Едва ли обаче испанският специалист е очаквал подобно развитие на двубоя предвид факта, че мърсисайдци вкараха три попадения в рамките на половин час...

С категоричния успех Ливърпул направи огромна крачка към 1/2 финалите в Шампионска лига, докато прехваления отбор на "гражданите" май и тази година ще се размине с голямата цел - трофея в най-комерсиалния клубен турнир в Европа.

Ливърпул - Манчестър Сити 3:0, "Анфийлд" е на крака!

Кун Агуеро е аут за срещата

Началните минути обаче бяха за Сити, които не можеха да разчитат на голмайстора си Кун Агуеро.

Ливърпул привидно беше отстъпил инициативата на своя съперник, но въпреки това се бранеше много организирано и чакаше момента, в който да удари на контраатака.

И той дойде след 12 минути игра!

Загубена топка от Лирой Сане пред наказателното поле на домакините, набързо бе разиграна между Салах и Фирмино, удар на последния от наказателното поле бе спасен от Едерсон, но Уокър се забави с изчистването, за да може Салах да вкара за 1:0 за Ливърпул!

Снимка 349217

Източник: uefa.com

Още в ответната атака Сити можеше да изравни! Лирой Сане получи достатъчно пространство в половината на съперника, напредна към дъгата на наказателното поле, но ударът му мина до лявата греда на вратата на Лорис Кариус.

Минути по-късно Ливърпул нанесе втория си удар в мача!

От наглед безопасна ситуация Алекс-Окслейд Чембърлейн получи топката извън наказателното поле и с мощен удар от около 20 метра разстреля Едерсон за 2:0!

Снимка 349199

Последваха минути, в които Ливърпул тотално мачкаше "гражданите", а атаките се редяха една след друга. С оглед обстоятелствата на терена беше въпрос на време да се стигне и до трето попадение.

То дойде в 31-ата минута!

Мохамед Салах центрира перфектно с левия крак пред вратарското поле, а Садио Мане я насочи точно с глава, хвърляйки в екстаз по-голямата част от публиката на "Анфийлд" - 3:0 за Ливърпул!

Втората полувреме започна по неприятен начин за домакините, тъй като звездата Мохамед Салах се контузи и принудително бе заменен.

Манчестър Сити пък излезе тотално преобразен и натика своя съперник пред наказателното му поле, разчитайки на фантазията на Кевин Де Бройне и Лирой Сане в предни позиции. Рахийм Стърлинг също се появи в игра, но не допринесе с нищо за подобряването на играта в офанзивен план.

Снимка 349216

Въпреки натиска "гражданите" така и не достигаха до чисто голово положение, макар че на няколко пъти имаше предпоставки за такива. В заключителния четвърт час гостите успяха да отбележат гол, който обаче бе отменен правилно поради засада на Лирой Сане.

И така - трета загуба от три мача за "гражданите" на този стадион под ръководството на Пеп Гуардиола. Загуба, която до голяма степен праща Ливърпул сред най-добрите 4 в Шампионската лига...